01 خرداد ۱۳۹۸ چهارشنبه

حفاظت و امنیت

بهترین آموزشگاه حفاظتی و امنیتی

عضویت

محدودیت دسترسی

برخی از محتوای سایت فقط برای اعضا قابل روئیت است. در قسمت بالا دکمه عضویت و ورود وجود دارد. اگر عضو سایت هستید دکمه ورود را بزنید و وارد سایت شوید. اگر هنوز عضو سایت ما نشده‌اید از دکمه عضویت استفاده نمایید و به جمع ما بپیوندید.

در این ساعت گروه حفاظت و امنیت برای شما کاربران عزیز توضیحات کاملی از مبحث رزولوشن‌ها به خصوص رزولوشن HD فراهم نموده است.

با گروه حفاظت و امنیت همراه باشید…

توضیحات جامع درباره رزولوشن HD در دوربین‌های مداربسته

HD Resolution

رزولوشن HD به چه معناست؟

HD استاندارد ثابتی از رزولوشن نیست. انواع متفاوتی از استاندارد HD وجود دارد. مهمترین آنها این سه استاندارد هستند:
  • ۷۲۰p:برای شما رزولوشنی تا ۱۲۸۰×۷۲۰ پیکسل ایجاد می‌کند. (حدود ۱مگا پیکسل)
  • ۱۰۸۰p:برای شما رزولوشنی تا ۱۹۲۰×۱۰۸۰ پیکسل ایجاد می‌کند. (۲ مگا پیکسل)
  • ۱۴۴۰p:برای شما رزولوشنی تا ۲۵۶۰×۱۴۴۰ پیکسل ایجاد می‌کند. (۳٫۶ مگا پیکسل)
مدهای ۱۰۸۰P و بالاتر را معمولا با نام فول اچ دی (Full HD) می‌شناسند. معمولا زمانی که از دوربین‌های مداربسته HD صحبت می‌کنند منظور دوربین‌های ۱ مگا پیکسلی است.

دوربین مداربسته HD چه نوع دوربینی است؟

دوربین مداربسته با رزولوشن HD عموما دوربین‌های دیجیتال تحت شبکه هستند. این دوربین‌ها امکان دسترسی به رزولشن‌های تصویر بسیار بالا را برای شما فراهم می‌کنند. از نظر تئوری دوربین‌های دیجیتال هیچ محدودیتی برای رزولشن تصویر ندارند. اما به صورت عمومی این دوربین‌ها تا روزلوشن ۱۰ مگا پیکسل تولید می‌شوند و در ایران دسترسی به این دوربین‌ها تا روزولشن ۵ مگاپیکسل به راحتی امکان پذیر است.
طبیعتا قیمت دوربین‌ها مداربسته شبکه نسبت به دوربین‌های مداربسته آنالوگ به مراتب بالاتر است. به همین دلیل دوربین‌های آنالوگ همچنان از محبوبیت خود در ایران برخوردارند.

آیا دوربین مداربسته آنالوگ HD هم وجود دارد؟

سیستم‌های آنالوگ متعارف اطلاعات را از طریق استاندارد PAL انتقال می‌دهند و حداکثر روزولشن قابل دسترسی آنها ۷۲۰×۵۷۶ است. از این رو دوربین های آنالوگ نمی‌توانند به کیفیت HD دسترسی داشته باشند. البته سیستم‌های انالوگ با خارج شدن از استاندارد تلویزیونی سیستم جدیدی به نام HD-SDI را ایجاد کرده‌اند. دراین سیستم جدید آنالوگ امکان دسترسی به کیفیت تا ۲ مگا پیکسل برای دوربین‌ها به وجود می‌آید، اما با توجه به محدودیت‌ها و معایب این سیستم نسبت به سیستم مداربسته شبکه، استفاده از آن زیاد رایج نیست.

آیا دوربین شبکه غیر رزولوشن HD هم داریم؟

بله. حداقل کیفیت تصویر دوربین‌های شبکه روزولشن VGA با رزولوشن ۶۴۰×۴۸۰ است. البته بعد از VGA  همه دوربین‌های شبکه کیفیتی بالاتر از HD دارند.
دیدگاهتان را بنویسید