31 اردیبهشت ۱۳۹۸ سه شنبه

حفاظت و امنیت

بهترین آموزشگاه حفاظتی و امنیتی

عضویت

محدودیت دسترسی

برخی از محتوای سایت فقط برای اعضا قابل روئیت است. در قسمت بالا دکمه عضویت و ورود وجود دارد. اگر عضو سایت هستید دکمه ورود را بزنید و وارد سایت شوید. اگر هنوز عضو سایت ما نشده‌اید از دکمه عضویت استفاده نمایید و به جمع ما بپیوندید.

روز گذشته، اندی اس گُرو ، مدیر عامل سابق و رییس هیئت مدیره Intel در سن ۷۹ سالگی درگذشت. کمپانی اینتل بخش اعظمی از موفقیت فعلی خود را مدیون گرو است که جز اولین افرادی بود که به استخدام آن درآمد. در ادامه این خبر با حفاظت و امنیت همراه باشید.

 اندی اس گُرو مدیر عامل سابق و رییس هیئت مدیره Intel

زمانی که گرو به استخدام اینتل درآمد، کمپانی مورد بحث در تولید چیپ‌های حافظه (DRAM) تمرکز داشت، اما با ورود محصولات ژاپنی ارزان قیمت، اینتل مجبور به تغییر رویه شد. گرو یکی از اولین افرادی بود که اینتل را به سمت تولید میکروپردازنده‌ها هدایت کرد و IBM را مجاب ساخت تا از محصولات اینتل به صورت انحصاری استفاده کند.

اینتل زیر نظر گرو، پردازنده‌های ۳۸۶ و پنتیوم را تولید کرد که به گفته مدیران فعلی شرکت، به «ظهور عصر پی سی» کمک کرد. علاوه بر این، با مدیریت گرو نرخ درآمد اینتل از ۱٫۹ میلیارد دلار، به بیش از ۲۶ میلیون دلار رسید. به همین دلیل، از گرو به عنوان «کسی که نرخ درآمد سیلیکون ولی را افزایش داد.» یاد می‌شود. رییس هیئت مدیره فعلی اینتل، اندی برایانت می‌گوید که گرو، مدیری تاثیرگذار بود چرا که «رویه تحلیلی دانش محور را با قابلیت صحبت صادقانه و پرمعنا در هم می‌آمیخت.»

با این حال، اینتل همواره در زمان مدیریت گرو شرایطی عالی را سپری نمی‌کرد. وی یک بار نگرانی‌های مربوط به پردازنده‌های پنتیوم را کم اهمیت تلقی کرد و همین موضوع، بهایی نیم میلیارد دلاری برای اینتل به همراه داشت. هم چنین بسیاری از کارکنان گرو، از او به عنوان مردی خشن به عنوان یک رهبر یاد می‌کنند. با این وجود، اهمیت فعالیت‌های او در صنعت تکنولوژی فراموش نشدنی است و گروه بدون شک نقشی شگرف در ظهور کامپیوترهای شخصی ایفا کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید