حفاظت و امنیت

بهترین آموزشگاه حفاظتی و امنیتی


ورود / عضویت

وبسایت ما کاربر محور می‌باشد و استفاده از تمام خدمات ما بعد از ورود به سایت امکان پذیر است. بنابراین به کمک دکمه زیر وارد سایت شوید و در صورتی که هنوز نسبت به عضویت اقدام نکرده‌اید پیشنهاد می‌کنیم عضو سایت ما شوید.

عضویت
اخبار و اطلاعیه ها

تکنولوژی جلوگیری از حواس‌پرتی رانندگان

()
تکنولوژی جلوگیری از حواس‌پرتی رانندگان

اگر نگاهی به تصادفات رانندگی بیاندازید و دلایل موثر بر وقوع آن ها را برشمارید، بدون شک، خواب آلوگی و حواسپرتی رانندگان را می توان یکی از مهمترین علل این حوادث دلخراش به شمار آورد.

در ادامه با گروه حفاظت و امنیت همراه باشید…

اما به نظر می رسد که دیگر وقت آن رسیده است تا خواب آلودگی را از لیست دلایل عمده تصادفات پاک کنیم، چرا که خودروهای نسل بعد به تکنولوژی جدیدی مجهز خواهند شد که قادرند راننده را از حالت حواس پرتی و خواب آلودگی خارج کنند.

به گزارش وال استریت ژورنال، چندین کمپانی خودروساز بزرگ جهان از قبیل فولکس واگن، تویوتا، نیسان و GM در حال ساخت اتومبیل هایی هستند که می توانند با کنترل وضعیت و توجه راننده، مانع از حواسپرتی وی شوند.

در این تکنولوژی اگر زاویه دید چشمان راننده از جاده منحرف و معطوف کارهای دیگری از قبیل ارسال پیام از طریق گوشی، مرتب کردن موها، بستن دکمه پیراهن و یا بسیاری از مورادی از این قبیل شود، اتومبیل متوجه شده و پیام های هشدار برای راننده ارسال می شود.

البته مشابه این تکنولوژی پیش تر نیز در برخی خودروها مورد استفاده قرار گرفت اما تنها در مواردی که راننده وارد لاین مخالف می شود، پیام های هشدار برای وی ارسال می شود و عملاً نمی توانست در مواقعی که توجه راننده از جاده پرت می شد و یا به خواب می رفت، وی را آگاه و یا بیدار کند.

همچنین این تکنولوژی جدید به گونه ای طراحی شده است که در مواقعی که راننده بخواهد عکس سلفی بگیرد، صندلی خودرو شروع به لرزیدن می کند و مانع از انجام این عمل حادثه آفرین می شود.

اما آن چه موجب نگرانی محققان و همچنین کمپانی های خودروساز شده است، عدم تمایل رانندگان به استفاده از این قابلیت است. چرا که پیش تر نیز بسیاری از رانندگان قابلیت اعلام هشدار در مواقع ورود به لاین مخالف را غیرفعال می کردند و همچنان به تخطی از قوانین رانندگی ادامه می دادند.

این پست را به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید