31 فروردین ۱۳۹۸ شنبه

حفاظت و امنیت

بهترین آموزشگاه حفاظتی و امنیتی

عضویت

محدودیت دسترسی

برخی از محتوای سایت فقط برای اعضا قابل روئیت است. در قسمت بالا دکمه عضویت و ورود وجود دارد. اگر عضو سایت هستید دکمه ورود را بزنید و وارد سایت شوید. اگر هنوز عضو سایت ما نشده‌اید از دکمه عضویت استفاده نمایید و به جمع ما بپیوندید.

در این ساعت گروه حفاظت و امنیت برای شما دوستان عزیز هشداری درباره یک روش کلاه‌برداری را تهیه و تدوین نموده است. از این روش کلاه‌برداری می‌توان با نام کلاه‌برداری با قولنامه یاد کرد. برای آشنایی با این روش عجیب کلاه‌برداری و راه‌های مقابله با آن در ادامه این مطلب با ما همراه باشید …

شیوه عجیب و جدید کلاه‌برداری با نام کلاه‌برداری با قولنامه

کلاه‌برداری با قولنامه

امروزه سارقان و کلاه‌برداران با روش‌های حرفه‌ای و جدیدی اقدام به کلاه‌برداری می‌کنند. اخیرا افرادی با فروشندگان خودرو یا ملک تماس گرفته و خود را خریدار واقعی معرفی می‌کنند و با چاپلوسی و زیرکی اعتماد فروشنده را جلب می‌کنند. این افراد برای خرید خودرو یا ملک به فروشنده مراجعه می‌کنند و خواستار نوشتن قولنامه به صورت دستی می‌شوند و فروشنده را از رفتن به بنگاه منصرف می‌کنند. این افراد ثمن معامله را یک چک به مبلغ کل در وجه به فروشنده داده و می‌گوید خودرو و مدارک آن نزد خود فروشنده بماند تا چک پاس شود و با اینکار سعی در جلب اعتماد فروشنده می‌کند.

پس از یک یا دو روز کلاهبردار نزد فروشنده می‌آید و به بهانه‌های مختلف خواستار لغو قرارداد می‌شود و بعد از فسخ قرارداد و گرفتن چک ثمن معامله یا ربودن آن، هر دو قولنامه را پاره و از بین می‌برد و فروشنده ساده نیز تصور می‌کند قرارداد فسخ شده است. حال داستان از اینجا شروع می‌شود که قولنامه پاره شده یک کپی رنگی بوده و اصل قولنامه نزد فرد کلاهبردار موجود است و او هم چک و هم قول نامه را از فروشنده گرفته و نابود کرده است.

وقتی کلاه‌بردار از قانون استفاده می‌کند !!!

کلاهبردار یا همان خریدار یک اظهارنامه‌ و شکایت تحت عنوان تحویل مبیع و الزام به تنظیم سند علیه فروشنده ثبت می‌کند و ادعا می‌کند که بجای چک در زمان فسخ سکه، دلار و یا وجه نقد داده و اینجا فروشنده ساده به دردسر بزرگی می‌افتد. در اینجا قضات محترم بر حسب قانون چون اصل قولنامه و اصل چک در اختیار فرد کلاهبردار است، حق را به خریدار یا همان کلاهبردار داده و رای به نفع او صادر می‌شود و فروشنده را ملزم به تنظیم سند و تحویل خودرو یا ملک بدون دریافت هیچ مبلغی می‌کند و اینجاست که فروشنده ساده مال باخته می‌شود و خودرو یا ملک خود را بدون دریافت هیچ مبلغی از دست می‌دهد.

پس حتما به یاد داشته باشید که پرداخت هزینه املاک و یا محضر و نوشتن یک قولنامه رسمی خیلی مطمعن‌تر از نوشتن قولنامه دستی می‌باشد. حتما از معاملات با قولنامه دستی پرهیز کنید و همیشه در معاملات از مشورت و همکاری دوستان و آشنایان با معاملات پرهیز نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید