04 اردیبهشت ۱۳۹۸ چهارشنبه

حفاظت و امنیت

بهترین آموزشگاه حفاظتی و امنیتی

عضویت

محدودیت دسترسی

برخی از محتوای سایت فقط برای اعضا قابل روئیت است. در قسمت بالا دکمه عضویت و ورود وجود دارد. اگر عضو سایت هستید دکمه ورود را بزنید و وارد سایت شوید. اگر هنوز عضو سایت ما نشده‌اید از دکمه عضویت استفاده نمایید و به جمع ما بپیوندید.

با قرار دادن سوئیچ در داخل مغزی ارتباط تگ (چیپ حافظه) با آنتن ترانسپوندر که دور مغزی است برقرار شده و آنتن اطلاعات دریافتی از سوئیچ را به صورت یک کدد درآورده و به ICU که آن هم با آنتن در یک مجموعه دور مغزی سوئیچ میباشد ارسال میکند این کد در ICU تجزیه و تحلیل شده و در صورت صحیح بودن کد ICU اطلاعاتی را جهت باز شدن قفل نرم افزاری ECU به آن ارسال میکند و ECU نیز پس از تجزیه و تحلیل صحت این اطلاعات قفل نرم افزاری را باز کرده و خودرو آماده روشن شدن خواهد بود.
در سیستم ایموبیلایزر خودروهای با ECUهای S2000SLC و Valeo آنتن ترانسپوندر و ICU با هم در یک مجموعه و دور مغزی سوئیچ قرار دارند و دارای یک سوکت ۵ پایهه میباشد که اتصال هر یک از این پایه ها به شرح ذیل میباشد.
پایه ۱: خالی
پایه ۲: وصل به برق سوئیچ
پایه ۳: وصل به برق مستقیم از جعبه فیوز
پایه ۴: اتصال بدنه
پایه ۵: خالی
پایه ۶: وصل به کانکتور ۴۸ پایه قهوه ای ECU پایه شماره F3

نکته: در این سیستم زمانی که خودرو استارت خورده و روشن نمیشود اگر ایراد از ناحیه سوئیچ و تگ داخل آن باشد و ما بخواهیم با سوئیچ دیگر روشن شدن خودرو را امتحان کنیم باید حداقل به مدت ۳۰ ثانیه پس از خارج کردن سوئیچ معیوب صبر کنیم و سپس سوئیچ دوم را آزمایش کنیم چون در غیر این صورت ICU وارد مد حفاظتتت میشود و خودرو با سوئیچ دوم هم روشن نخواهد شد.

علائم چراغ ایموبیلایزر
در این خودروها چراغ ایموبیلایزر وجود ندارد و ایراد سیستم ایموبیلایزر از طریق چراغ چک اعلام میشود. به این ترتیب که در صورت بروز مشکل وقتی که سوئیچ را بازز میکنیم جراغ چک (چراغ انژکتور) روشن و خاموش میشود (چشمک میزند) لازم به ذکر است در حالت سوئیچ بسته هیچگونه علائمی در پشت آمپر مشاهده نمیشود. (برای سیستم سالم و ایراد دار فرقی نمیکند و در هر صورت با بستن سوئیچ راننده هیچ چراغی را مشاهده نخواهید کرد)

نکته: در سیستم ضد سرقت با ECU بوش ۷٫۴٫۴ علائم چراغ ایموبیلایزر مشابه سیستم S2000 SLC میباشد.

منبع توان خودرو

دیدگاهتان را بنویسید