04 اردیبهشت ۱۳۹۸ چهارشنبه

حفاظت و امنیت

بهترین آموزشگاه حفاظتی و امنیتی

عضویت

محدودیت دسترسی

برخی از محتوای سایت فقط برای اعضا قابل روئیت است. در قسمت بالا دکمه عضویت و ورود وجود دارد. اگر عضو سایت هستید دکمه ورود را بزنید و وارد سایت شوید. اگر هنوز عضو سایت ما نشده‌اید از دکمه عضویت استفاده نمایید و به جمع ما بپیوندید.

خودروی خورشیدی غزال ایرانی ۳ از شمال تا جنوب فاصله ۲۷۰۰ کیلومتری منطقه آزاد انزلی تا منطقه آزاد کیش را طی خواهد کرد. در ادامه خبر با گروه حفاظت و امنیت همراه باشید.

دکتر کارن ابری نیا استاد دانشکده فنی دانشگاه تهران و مدیر این پروژه گفت :این خودرو درادامه ساخت خودروهای خورشیدی این دانشگاه که از سال ۸۳ آغازشده به تولید رسیده است.

وی اظهار کرد : این خودرو چهار چرخه با گنجایش دو سرنشین می تواند حداکثر تا ۱۳۰کیلومتر سرعت داشته باشد.
به گفته وی طرح خودرو از قبل آماده شده بود و با تامین منابع مالی ساخت این خودرو یک سال طول کشید .

ابری نیا ،هدف از ساخت این خودرو ها را کمک به حفظ محیط زیست و کاهش مصرف سوختهای فسیلی بعنوان یکی از آلاینده های هوای کلان شهرها عنوان کرد.

به گفته وی شکل این خودروها به صورت خودروهای مسابقه ای است.

مدیر پروژه ساخت خودروی خورشیدی افزود: مواد استفاده شده دراین خودرو فیبرکربن، و مواد پیشرفته با مقاومت و سختی بالا حتی دربرابر ضربه است.

وی خاطرنشان کرد:

برای ساخت این خودرو بنیاد فرهنگی مصلی نژاد، بانک پاسارگاد، کانون گردشگری و اتومبیلرانی و شرکت ماهتاب حمایت مالی کردند. این خودرو توسط ۴۰ دانشجوی دانشکده فنی در رشته های برق و مکانیک و صنایع ساخته شد. خودروی غزال ایرانی ۱، سال ۸۴ ساخته و در بیستمین جشنواره خوارزمی خودرو برگزیده شد. خودروی غزال ایرانی ۲ ، سال ۸۸ ساخته شد و درمسابقات استرالیا شرکت کرد.

این خودرو قرار است از منطقه آزاد مسیرهای رشت،قزوین،تهران،قم ، کاشان، اصفهان،یزد، شیراز، بندرعباس را تا کیش را بپیماید.

دیدگاهتان را بنویسید