Logo
Logo

حفاظت و امنیت

بهترین آموزشگاه حفاظتی و امنیتی

دزدگیر فابریک در خودروهای سایپا و ایران‌خودرو

دزدگیر فابریک در خودروهای سایپا و ایران‌خودرو

دزدگیر فابریک واژه آشنایی است که حالا برای محصولات خودروسازهای داخلی مطرح می‌باشد. هر دو خودروساز بزرگ کشور، یعنی ایران‌خودرو و سایپا دست ‌به ‌کار شده‌اند تا بتوانند به نحوی خودروهای تولید خود را همراه با یک دزدگیر فابریک عرضه کرده باشند.

آشنایی با دزدگیر فابریک در خودروهای سایپا و ایران‌خودرو

خودرو کالای با ارزشی است و چنین کالای با ارزشی نیاز به تامین امنیت بالایی دارد. این توجه جدی در تامین امنیت را نمی‌توان در جمله وظایف خودروسازها قرار نداد. در صنعت خودروسازی امروز جهان، هر خودروسازی جدا از تامین قدرت در بطن موتوری با عملکرد عالی، با بهره‌مندی از تمام امکانات رفاهی و حتی برخورداری از انبوه آپشن‌های جذاب، دست بالایی در تامین امنیت خودرو نیز دارند. این موضوع در حال حاضر از نگاه خودروسازهای داخلی نیز به شکل جدی مورد توجه قرار گرفته است. دزدگیر فابریک واژه آشنایی است که حالا برای محصولات خودروسازهای داخلی مطرح می‌باشد. هر دو خودروساز بزرگ کشور، یعنی ایران‌خودرو و سایپا دست ‌به ‌کار شده‌اند تا بتوانند به ترتیبی خودروهای تولید خود را همراه با یک دزدگیر فابریک عرضه کرده باشند. البته این دزدگیر فابریک را به ‌عنوان یک آپشن اضافی در هنگام فروش عرضه می‌کنند و شما در مقام خریدار قرار است در یک فضای اختیاری صاحب یکی از آنها باشید.

لکن در اینجا می‌خواهیم ببینیم که چه ویژگی‌هایی در امنیت خودروهای سایپا و ایران‌خودرو با حضور این دزدگیر فابریک تامین شده است؟ اصولاً آیا می‌توان به این ایده خودروسازهای داخلی اعتماد کرد؟ و یا اینکه آنها با این هدف که احتمالاً آپشنی همراه خودروها عرضه کرده باشند، چنین ایده‌هایی را مطرح می‌کنند؟ صحبتمان را از بررسی امنیت خودروهای ایران‌خودرو با حضور دزدگیر پژو آغاز می‌کنیم.

در دزدگیر فابریک ایران‌خودرو چه امکانات امنیتی گنجانده شده است؟

همه می‌دانیم که تمام محصولات تولیدشده ایران‌خودرو بدون حضور انواع دزدگیرها تنها با تکیه بر قفل درب‌ها قادر به تامین امنیت بالایی نیستند. اتفاقاً خود کارخانه سازنده هم این موضوع را می‌داند. البته این را همه می‌دانند که تقریباً تمام مشتریان خودروهای داخلی به محض خرید یکی از محصولات، در تکاپوی تامین امنیت جدی برای خودروهای خود هستند. از این ‌رو به موازات بازار خرید خودروهای صفر کیلومتر، بازار پررونق دزدگیر خودروها نیز رنگ و بوی جدی پیدا کرده است. حالا خودروساز داخلی مانند ایران‌خودرو به بهانه کسب رضایت مشتریان و تأمین دغدغه امنیت خودرو برای آنها، اقدام به طراحی و عرضه دزدگیر استانداردی کرده ‌است. دزدگیری که طبق ادعای سازنده گویا کاملاً با سیستم برق خودرو هماهنگ است و می‌تواند بدون هرگونه اختلالی در عملکرد تمام سیستم‌های الکترونیکی خودروهای این خودروساز، همراه محصولات آن شده و ضریب امنیت کافی را تامین نماید.

به هر صورت جدا از اینکه دزدگیر پژو با چه هدفی توسط ایران‌خودرو عرضه شده ‌است و در چه حالتی از نحوه عرضه در قامت یک آپشن اضافی تعریف شده است، می‌خواهیم ببینیم که در این دزدگیر فابریک چه امکاناتی گنجانده شده است؟ آیا نگاه ایران‌خودرو در عرضه این دزدگیر می‌تواند سطح انتظارات تقریباً بالای مشتریان امروزی را تامین نماید؟ و یا اینکه این دزدگیر فابریک تا چه اندازه توانسته است در جمع رقبای موجود در بازار حرف‌هایی برای گفتن داشته باشد؟

ویژگی‌های گنجانده شده در دزدگیر پژو محصول ایران‌خودرو

 • سازگار با سیستم برق خودرو: شاید اولین وجه برتری دزدگیر فابریک برای خودرویی در هر گوشه از جهان، سازگاری آن با برق خودرو باشد. در غیر این ‌صورت دزدگیرها می‌توانند تبعات سنگین برای عملکرد مطلوب دستگاه‌های الکترونیکی خودروها داشته باشند. لکن در مقام یک برگ برنده، دزدگیر فابریک معرفی شده توسط ایران‌خودرو یک سازگاری مطلوب با تمام سیستم‌های الکترونیکی محصولات این خودروساز داخلی دارد.
 • بهره‌مندی از سوکت فابریک: این سوکت در امتداد همان سازگاری‌ای که تعریف کردیم، مانع از به هم خوردن سیستم برق‌کشی خودرو خواهد شد. با حضور این سوکت فابریک، دزدگیر پژو بدون هر گونه آسیب و یا تغییر در سیستم برق‌رسانی خودرو نصب خواهد شد.
 • بهره‌مندی از ریموت‌های تصویری با قابلیت غیرقابل کپی برداری: وجه پیشرفته دزدگیرهای امروزی، تصویری بودن ریموت آنها می‌باشد. ویژگی مدرنی که همراه یکی از ریموت‌های دزدگیر فابریک ایران‌خودرو نیز ارائه شده است. البته وجه امنیت سطح بالای این ریموت‌ها، عدم امکان کپی‌برداری از آنها می‌باشد. این ویژگی شاید پایه‌ترین امکان امنیتی است که می‌توان برای هر دزدگیری تعریف کرد.
 • تشخیص باز بودن درب‌ها: دزدگیر فابریک ایران‌خودرو از ویژگی تشخیص باز بودن درب‌ها آن هم به طور جداگانه بهره‌مند می‌باشد. به ‌این ‌ترتیب اگر هر کدام از درب‌ها، صندوق عقب و حتی کاپوت باز باشد، توسط فضای نمایشی در ریموت تصویری این دزدگیر فابریک اطلاع‌رسانی خواهد شد.
 • آپشن های دیگر: بهره‌مندی از آپشن‌هایی مانند نمایش دمای داخل محیط خودرو، نمایش ساعت، ظرفیت باتری، حضور شوک سنسور از طریق ریموت و… در دزدگیر فابریک ایران‌خودرو تعریف شده است.
 • حداکثر برد دزدگیر: دزدگیر مذکور با برد حداکثر ۵۰۰ متر در فضای باز طراحی شده است.

توجه شرکت ایران‌خودرو در طراحی یک دزدگیر سازگار با سیستم برق محصولات خود، قابل تحسین می‌باشد. اما گویا این برند چندان همتی در طراحی و عرضه یک دزدگیر فابریک و قدرتمند نداشته است. به هر صورت سطح امکانات پایه در کنار برخی آپشن‌های اضافی در دزدگیر فابریک پژو قادر است تا یک درجه امنیت منطقی را برای خودروهای شما فراهم آورد. البته خودروساز داخلی برای تهیه دزدگیر فابریک، سطحی پایین‌تری نیز در نظر گرفته است. برای این منظور مدل معمولی‌تری همراه با ریموت‌های ساده طراحی کرده است. این مدل کمتر مورد توجه قرار دارد و ما هم خیلی وارد جزئیات آن نخواهیم شد.

دزدگیر پراید و دیگر محصولات سایپا در یک نگاه کلی

چنانچه صاحب یک خودرو از محصولات سایپا باشید، بدون تعارف در فکر نصب یک دزدگیر حرفه‌ای نیز خواهید بود. چرا که اصولاً هرگز نمی‌خواهید بر سیستم امنیت بسیار ضعیف خودروهای تولید شده سایپا اعتماد کنید. در محصولات سایپا، خصوصاً پراید گویا هیچ نگرش کاملی بر تامین امنیت خودرو دیده نشده است. حتماً در انواع رسانه‌ها بارها دیده‌اید که برخی از دزدهای حرفه‌ای می‌توانند در اندک زمانی یک خودروی پراید را استارت زده و سرقت کنند.

حالا اگر مقوله سرقت خودرو را چالش محال‌تری در نظر داشته باشیم، چطور می‌توانیم به امنیت تمام لوازم حاضر در فضای داخلی خودروهای تولید شده سایپا اطمینان داشته باشیم؟ مثلاً آیا یک نفر صاحب یک خودروی پراید می تواند بدون حضور سیستم‌های امنیتی و تنها متکی بر قفل درب این خودرو یک کالای ارزشمند را در فضای داخلی آن و حتی صندوق عقب نگهداری کند؟ اصولاً هیچ‌کس این کار را نخواهد کرد. چرا که همگان بر امنیت تقریباً اندک خودروهای سایپا بدون حضور سیستم‌های امنیتی مانند دزدگیرها آگاهی کامل دارند. برای همین است که تقاضا به جهت نصب انواع دزدگیر در خودروهای سایپا بسیار بالا است.

در این بین خودروساز در حالی که نگرش عمیقی جهت اصلاح سیستم امنیتی خودروهای خود ندارد، اقدام به طراحی و عرضه نمونه‌هایی از دزدگیر فابریک برای خودروهای خود، خصوصاً پراید کرده است. دزدگیر پراید یک نمونه ساده و در عین حال کامل از برخی امکانات پایه است که می‌تواند با توجه به مشخصه‌های ذاتی این خودرو سطح امکانات امنیتی تقریباً مطلوبی را تامین نماید. حال بیایید ببینیم در این دزدگیر فابریک پراید شاهد چه سطحی از امکانات امنیتی هستیم؟

ویژگی‌های قابل ‌توجه در دزدگیر فابریک پراید

طراحی دزدگیر فابریک پراید با توجه به سطح امکانات موجود در این خودرو در نظر گرفته شده است. این دزدگیر با هماهنگی کامل سیستم برق خودروهای سایپا طراحی شده و تقریباً هیچ اختلال خاصی در کار امکانات الکترونیکی این خودروها ایجاد نمی‌کند. به منظور نصب هر چه ساده‌تر و البته سریع‌تر دزدگیر، از سوکت‌های فابریک در طراحی دزدگیر پراید استفاده شده است. به ‌این ‌ترتیب شما می‌توانید در زمانی کم و بدون هیچ گونه تغییر در سیستم برق خودروها، دزدگیر فابریک محصولات سایپا را نصب نمایید.

البته در طراحی دزدگیر فابریک نگاه حرفه‌ای در طراحی انحصاری برای هر مدل خودرو در نظر گرفته شده ‌است. چنین رویکردی منطقی به نظر می‌رسد. به هر حال از تیبا تا پراید و شاید دیگر محصولات، قطعاً شاهد تفاوت‌هایی هستیم. لذا باید در طراحی دزدگیر فابریک نیز نگاه انحصاری وجود داشته باشد. در لیست امکانات موجود در دزدگیر فابریک پراید و دیگر محصولات گروه خودروسازی سایپا شاهد امکانات مطرح شده در ادامه مطلب هستیم.

 • دزدگیر مذکور کاملاً در تشخیص هر نوع ضربه و یا شوک بر بدنه خودرو توانمند است.
 • در دزدگیر مذکور این امکان وجود دارد که بتوانید سطح حساسیت به تشخیص ضربه را تنظیم کنید.
 • در دزدگیر فابریک پراید از تنوع صدا در ۶ حالت آژیر گونه استفاده شده ‌است.
 • این دزدگیر دارای امکانات ویژه مانند پاور ویندوز، صندوق پران و… می‌باشد.
 • در دزدگیر فابریک طراحی شده برای محصولات سایپا جدا از تشخیص باز بودن هر چهار درب اصلی خودروها امکان تشخیص باز بودن درب موتور و صندوق عقب نیز پیش‌بینی شده است.
 • در این دزدگیر از قابلیت ست کردن ریموت جدید و همچنین حذف کردن ریموت‌های گم ‌شده برخوردار هستید.

دزدگیر فابریک پراید و دیگر محصولات سایپا در دسته نمونه‌های سطح میانی از تامین درجات ایمنی خودرو قرار می‌گیرند. به هر صورت شما می‌توانید با صرف هزینه‌ای نه ‌چندان بالا و بهره‌مند شدن از این دزدگیر فابریک با سطح امکانات متوسط با اطمینان از اینکه سیستم مذکور کاملاً با شرایط خودروی شما هماهنگ است، سطح معقول‌تری از ایمنی را در خودروهای سایپا داشته باشید.

از دزدگیر فابریک بهتر هم داریم؟

مطمئناً داریم. هیچ وقت شرکت خودرو ساز نمی‌تواند با تمامی مهندسین خلاق صنعت دزدگیر همکاری داشته باشد. بنابراین داخل بازار می‌توان سیستم‌های امنیتی بهتری برای ماشین خود انتخاب کنید. حتی گاهاً خدمات بهتری هم دریافت خواهید کرد.
اگر شما به تازگی خودروی خود را تحویل گرفتید و قصد دارید دزدگیر نصب کنید، پیشنهاد می‌کنیم جهت نصب دزدگیر فابریک در نمایندگی عجله نکنید.

دزدگیر غیر فابریک و گارانتی خودرو

گاهاً در بعضی نمایندگی‌ها مشتریان را از نصب دزدگیر می‌ترسانند! یعنی ممکنه بعد از تحویل خودرو به شما بگن که اگر (بجز داخل نمایندگی) اقدام به نصب دزدگیر کنید، خودروی شما از گارانتی خارج می‌شود.

شما هنگام خرید خودرو و یا تحویل خودرو هیچ تعهدی نسبت به ارتقا ندادن خودرو و نصب نکردن آپشن‌های اضافه به شرکت نداده‌اید. بنابراین شما آزاد هستید که هر آپشن (چه دزدگیر و چه سیستم صوتی و…) روی خودرو نصب کنید و هیچ ربطی به گارانتی و خدمات شرکت نخواهد داشت.

اگر از شما از جانب نمایندگی تهدید به نصب نکردن آپشن شدید، کافیه درخواست غیر متعارفشون رو تقاضا بدین که کتبی به شما اعلام کنند. بعدش خواهید دید که شما رو مجاز به نصب هر آپشنی خارج نمایندگی خواهند کرد.

البته شما برای نصب هر آپشنی (حتی یک هدلایت شاده) بهتره که به یک متخصص مراجعه کنید که به سیستم‌های برقی خودرو آسیب وارد نشود.

مطالب پیشنهادی

آموزش راه‌اندازی سیم‌های قفل مرکزی انواع دزدگیر
آموزش راه‌اندازی سیم‌های قفل مرکزی انواع دزدگیر
آموزش جامع نصب پاور ویندوز، قسمت اول
آموزش جامع نصب پاور ویندوز، قسمت اول
مراحل کاربردی ریموت های غیر تصویری ایزیکار
مراحل کاربردی ریموت های غیر تصویری ایزیکار
هر آنچه باید درباره ردیاب خودرو بدانید
هر آنچه باید درباره ردیاب خودرو بدانید
مراحل معرفی اینترفیس پخش پایونیر بر روی ۲۰۶
مراحل معرفی اینترفیس پخش پایونیر بر روی ۲۰۶
راهنمای سیم‌بندی ردیاب TRACKER GPS XENOTIC
راهنمای سیم‌بندی ردیاب TRACKER GPS XENOTIC
سوالات متداول درباره سنسور دنده عقب
سوالات متداول درباره سنسور دنده عقب
آموزش نصب دزدگیر هیوندای آوانته
آموزش نصب دزدگیر هیوندای آوانته
آموزش نصب دزدگیر کیلس و راه‌اندازی آینه تاشو هیوندای سانتافه ۲۰۱۴
آموزش نصب دزدگیر کیلس و راه‌اندازی آینه تاشو هیوندای سانتافه ۲۰۱۴
راهنماي کارایی دزدگیر جردن ساده مدل CD088A لرن‌دار
راهنماي کارایی دزدگیر جردن ساده مدل CD088A لرن‌دار
تعریف سوئیچ تویوتا کمری
تعریف سوئیچ تویوتا کمری
راهنمای نقشه سیم‌کشی دزدگیر هوتای تصویری مدل TAIPAN
راهنمای نقشه سیم‌کشی دزدگیر هوتای تصویری مدل TAIPAN
راهنمای کامل و فارسی دزدگیر اماکن GAP 4ZONE
راهنمای کامل و فارسی دزدگیر اماکن GAP 4ZONE
دزدگیر مدل‌های E7II و E7III ایزیکار
دزدگیر مدل‌های E7II و E7III ایزیکار
آموزش نصب دزدگیر روی زامیاد شوکا
آموزش نصب دزدگیر روی زامیاد شوکا
آموزش نصب دزدگیر و پاور پژو ۲۰۶ مالتی‌پلکس BCM
آموزش نصب دزدگیر و پاور پژو ۲۰۶ مالتی‌پلکس BCM
آموزش غیرفعال کردن دزدگیر PLC ساده با IC شماره ۹۳c46
آموزش غیرفعال کردن دزدگیر PLC ساده با IC شماره ۹۳c46
راهنمای کاربری دزدگیر SPY ساده
راهنمای کاربری دزدگیر SPY ساده
آموزش نصب دزدگیر و پاور وانت زد ایکس اتو کاپرا
آموزش نصب دزدگیر و پاور وانت زد ایکس اتو کاپرا
شروع به کار گروه حفاظت و امنیت
شروع به کار گروه حفاظت و امنیت
آموزش نصب دزدگیر و پاور کامیون سایپا دیزل الوند
آموزش نصب دزدگیر و پاور کامیون سایپا دیزل الوند
آموزش تعریف ریموت دزدگیر، طرح شماره سیزده
آموزش تعریف ریموت دزدگیر، طرح شماره سیزده
محدودیت دسترسی...برای اینکه بتوانید نظر خود را ثبت کنید، باید وارد سایت شوید.
ورود به سایت
دفتر فروش:
(+98) 21 36 870 315
(+98) 21 36 870 285
واتساپ:
(+98) 912 951 57 88