06 اردیبهشت ۱۳۹۸ جمعه

حفاظت و امنیت

بهترین آموزشگاه حفاظتی و امنیتی

عضویت

محدودیت دسترسی

برخی از محتوای سایت فقط برای اعضا قابل روئیت است. در قسمت بالا دکمه عضویت و ورود وجود دارد. اگر عضو سایت هستید دکمه ورود را بزنید و وارد سایت شوید. اگر هنوز عضو سایت ما نشده‌اید از دکمه عضویت استفاده نمایید و به جمع ما بپیوندید.

در این سیستم با قرار گرفتن سوئیچ داخل مغزی سوئیچ آنتن ترانسپوندر دور مغزی سوئیچ قرار دارد شروع به ارتباط با چیپ حافظه داخل سوئیچ کرده و کد ویژه سوئیج را به طریق رادیوئی از روی چیپ حافظه برداشت مینماید و از طریق پایه ۴ سوکت خاکستری خود به پایه ۱۶ سوکت ۴۰ پایه مشکی رنگ UCH ارسال میکند و از آنجایی که UCH وظیفه ICU را انجام میدهد پس از تجزیه و تحلیل این کد و صحیح بودن آن از طریق پایه ۳۶ سوکت ۴۰ پایه مشکی رنگ خود اطلاعات را به پایه ۵۸ ECU ارسال نموده و ECU نیز پس از تجزیه و تحلیل این کد و در صورت صحیح بودن آن سوئیچ را به عنوان سوئیچ مالک خودرو قبول کرده و قفل نرم افزاری ECU باز شده و خودرو آماده روشن شدن خواهد شد.
نکته: جهت جابجایی ست کامل سیستم ایموبیلایزر از خودرویی به خودروی دیگر و روشن کردن آن باید مجموعه کلید و UCH و ECU را منتقل کنیم.

تعریف کلید در خودروی تندر ۹۰ توسط دستگاه عیب یاب Clip
ابتدا دستگاه را به کانکتور عیب یاب خودرو وصل کرده و وارد منوی UCH شده و سپس وارد منوی Setting که با علامت آچار مشخص شده میشویم. بعد از آن وارد منوی Configuration شده و بر روی علامت قفل آبی رنگ سمت چپ صفحه میرویم و وارد منوی Key Assigment میشویم و در این مرحله کلید اول را وارد مغزی سوئیچ کرده و در حالت off قرار داده و بعد on و دوباره off میکنیم. سپس کلید اول را درآورده و کلید دوم را وارد مغزی سوئیچ میکنیم و آن را on و مجدداً off میکنیم. در پایان این عملیات دستگاه یک کد ۲۴ رقمی در اختیار ما میگذارد که ما باید آن را همراه با شماره شاسی خودرو به شرکت رنو پارس ارجاع داده و منتظر بمانیم تا شکت در جواب آن یک کد ۱۳ رقمی در اختیار ما قرار دهد. بعد این کد ۱۳ رقمی را در دستگاه وارد کرده و سپس کلید اول را وارد مغزی سوئیچ میکنیم و با باز کردن سوئیچ، کلید اول معرفی میشود و همین کار را بر روی کلید دوم انجام میدهیم تا کلید دوم نیز معرفی شود.
نکته: باید توجه داشت که در تعریف کلید هنگامی که دستگاه کد ۲۴ رقمی را به ما اعلام میکند ما کلید دوم را در داخل مغزی قرار داده بودیم. حال پس از دریافت کد ۱۳ رقمی و وارد کردن آن در دستگاه پیغام سوئیچ را باز کنید در روی صفحه خواهد آمد که در واقع منظور همان باز کردن سوئیچ توسط کلید اول میباشد و ما باید کلید دوم را که در مرحله قبلی داخل مغزی بوده از مغزی خارج کرده و همان کلید را که در ابتدا به عنوان کلید اول انتخاب کرده بودیم وارد مغزی کنیم و سپس سوئیچ را باز کنیم در غیر این صورت اگر به این مورد توجه نکرده و همان کلید دوم را که از مرحله قبل داخل مغزی بوده باز کنیم کلید تعریف نخواهد شد.
نکته: در تعریف کلید باید توجه داشت که پس از اینکه کد ۲۴ رقمی توسط دستگاه اعلام شد مدت زمانی طول خواهد کشید تا شما آن را (همراه با شاسی خودرو) به شرکت رنو پارس اعلام کنید و آنها در جواب کد ۱۳ رقمی را در اختیار شما بگذارند و اگر در این فاصله زمانی به هر دلیلی ارتباط دستگاه با خودرو و UCH قطع شود باید تمامی عملیات مجددا تکرار شود و دستگاه یک کد ۲۴ رقمی جدید در اختیار شما قرار میدهد و این کد جدید باید دوباره جهت دریافت کد ۱۳ رقمی جدید به شرکت ارجاع داده شود. به عبارت دیگر دستگاه هر بار یک کد ۲۴ رقمی اعلام میکند و شرکت هم با توجه به این کد هر بار یک کد ۱۳ رقمی جدید در جواب اعلام خواهد کرد.

علائم چراغ ایموبیلایزر
در خودروی تندر ۹۰ در حالت سوئیچ بسته چراغ ایموبیلایزر هر ثانیه یک بار خاموش و روشن میشود و در حالت سوئیچ باز به صورت ثابت روشن میماند در صورت خرابی زمانی که سوئیچ باز چراغ به صورت لحظه ای خاموش و روشن میشود.

منبع توان خودرو

۱۳۹۶/۰۲/۲۱

سلام خدمت استا د گرامیتشکر از زحمتهایشما

۱۳۹۶/۰۲/۲۱

سلام خدمت استا د گرامی خیلی تشکر می کنیم سوالات بسیار خوبی در سایت می گزارید

دیدگاهتان را بنویسید