31 اردیبهشت ۱۳۹۸ سه شنبه

حفاظت و امنیت

بهترین آموزشگاه حفاظتی و امنیتی

عضویت

محدودیت دسترسی

برخی از محتوای سایت فقط برای اعضا قابل روئیت است. در قسمت بالا دکمه عضویت و ورود وجود دارد. اگر عضو سایت هستید دکمه ورود را بزنید و وارد سایت شوید. اگر هنوز عضو سایت ما نشده‌اید از دکمه عضویت استفاده نمایید و به جمع ما بپیوندید.

در این ساعت گروه حفاظت و امنیت مطالبی جهت آشنایی با ویدئو بالون (Video Balun) را برای شما کاربران گرامی تهیه و تدوین کرده است. برای مشاهده این مطالب در ادامه با ما همراه باشید.

ویدئو بالون (Video Balun)

ویدئو بالون (Video Balun)

دستگاه ویدئو بالون (Video Balun یا UTP balun) یک دستگاه الکترونیکی در سیستم‌های دوربین‌ مداربسته است که بسیاری آن را به عنوان یک تقویت کننده در کابل‌کشی سیستم مداربسته آنالوگ می‌شناسند.

ویدئو بالون چگونه کار می‌کند؟

همانطور که می‌دانید سیستم‌های دوربین مداربسته آنالوگ اطلاعات تصویر را به صورت سیگنال به دستگاه مرکزی ارسال می‌کنند. به سیستم ارسال سیگنال دوربین‌های مداربسته سیستم نامتقارن می‌گویند. در این سیستم سیگنال از طریق دو سیم که یکی دارای سیگنال و یکی زمین شده است، انتقال می‌یابد. سیم زمین شده معمولا به صورت شیلد در اطراف سیم سیگنال قرار گرفته است.

در مقابل سیستم انتقال سیگنال نامتقارن یک سیستم انتقال سیگنال متقارن نیز وجود دارد. در این سیستم دو سیم هر دو دارای سیگنال هستند. این سیگنال‌ها با هم دارای تقارن هستند و در صورت وارد شدن امواج نامتقارن به سیگنال (به صورت نویز) آنها در انتهای مسیر حذف می‌شوند.

آیا ویدئو بالون سیگنال را تقویت می‌کند؟

ویدئوبالون‌ها انواع متفاوتی دارند. نوع ساده آنها را ویدئو‌بالون پسیو (passive) می‌نامند. ویدئوبالون‌های پسیو هیچ گونه تقویتی بر روی سیگنال شما انجام نمی‌دهند و تنها سیگنال را از نوع نامتقارن به متقارن تغییر می‌دهند. مزیت این ویدئو‌بالون‌ها عدم نیاز به تغذیه در محل تبدیل می‌باشد. ویدئوبالون‌های پسیو قابلیت انتقال سیگنال تا فاصله ۶۰۰ الی ۱۰۰۰ متری را برای شما فراهم می‌کنند. ویدئو بالون پسیو را در اصطلاح علمی “video balun Autotransformer” نیز می‌نامند.

نوع دوم ویدئوبالون‌ها را ویدئو بالون اکتیو (active) می‌نامند. در این نوع در کنار تبدیل سیگنال، سیگنال تقویت نیز می‌شود. مزیت اصلی این نوع ویدئوبالون امکان ارسال سیگنال تا مسافت طولانی‌تر است. بسته به نوع کابل و نوع ویدئوبالون این ویدئو بالون‌ها امکان ارسال اطلاعات تا فاصله ۱۵۰۰ متری را فراهم می‌کنند. البته ویدئو بالون‌های اکتیو در نیاز به تغذیه نیز خواهند داشت و از نظر هزینه هم پرهزینه‌تر هستند.

دیدگاهتان را بنویسید