06 اردیبهشت ۱۳۹۸ جمعه

حفاظت و امنیت

بهترین آموزشگاه حفاظتی و امنیتی

عضویت

محدودیت دسترسی

برخی از محتوای سایت فقط برای اعضا قابل روئیت است. در قسمت بالا دکمه عضویت و ورود وجود دارد. اگر عضو سایت هستید دکمه ورود را بزنید و وارد سایت شوید. اگر هنوز عضو سایت ما نشده‌اید از دکمه عضویت استفاده نمایید و به جمع ما بپیوندید.

در این ساعت گروه حفاظت و امنیت مزایا و مشکلات رایج استفاده از دزدگیر اماکن را برای شما کاربران گرامی تهیه و تدوین کرده است. برای مشاهده این مطالب در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

مزایا و مشکلات رایج استفاده از دزدگیر اماکن

دزدگیر اماکن

مزایای استفاده از دزدگیر اماکن

 

۱- کاهش چشمگیر مورد سرقت قرار گرفتن ساختمان

خلافکاران و سارقان فرصت طلب هستند و همواره در جستجوی اهداف آسان می‌باشند. مطالعات زیادی نشان می‌دهد که همیشه اماکنی که مجهز به دزدگیر اماکن نمی‌باشند، سه برابر بیشتر از اماکنی که سیستم نظارتی مناسب و پیشرفته‌ای دارند، مورد سرقت قرار می‌گیرند.
هنگامی که یک ساختمان دارای یک سیستم امنیتی مجهز باشد و با قرار دادن تابلو، دیگران در جریان تحت پوشش قرار داشتن ساختمان گیرند، احتمال ورود سارقان به آن ساختمان بسیار کم خواهد شد. در چنین شرایطی سارقان می‌دانند که تلاش آن‌ها شکست خواهد خورد و ممکن است چهره آن‌ها شناسایی شود.

۲- مدیریت ساختمان از راه دور

 کاربرانی که از سیستم حفاظتی برای ساختمان خود استفاده می‌کنند، قادر خواهند بود از راه دور ساختمان خود را مدیریت کنند. کاربر می‌تواند از هر نقطه‌ای در جهان، سیستم امنیتی ساختمان را فعال و یا غیرفعال کند. همچنین از طریق شبکه اینترنت، تصاویر ثبت شده توسط دوربین‌های مداربسته را مشاهده نموده و رفت و آمدها را تحت نظر داشته باشند.

۳- استفاده از مزایای تخفیفی

شرکت‌های بیمه در سراسر دنیا، برای ساختمان‎هایی که دارای سیستم امنیتی می‌باشند، تخفیف قایل می‌شوند.

 

مشکلات رایج دزدگیر اماکن

 

آلارم‌های اشتباه

مهمترین مشکل دزدگیر اماکن آلارم‌های اشتباه می‌باشد.

۱- خطای چشمی‌ها بخاطر نور خورشید

ممکن است آژير خطا در زمان مشخصی از روز با تلورانس چند دقيقه به صدا در‌آید. احتمالا این خطا مربوط به انعکاس نور خورشيد می‌باشد. در اين حالت اغلب تابش نور خورشيد به جسمي منعكس كننده، باعث شكست نور به داخل چشمی می‌شود و اين عمل باعث تحريك چشم و آلارم خطا خواهد شد.

۲- خرابی باتری

ممکن است آژير خطا بعد از گذشت زمانی نسبتا زیاد از زمان فعال كردن دستگاه به صدا درآيد. دلیل عمده این آژیر خطا ممکن است باتری باشد. خرابی باتری باعث جريان كشی بيش از حد از دستگاه خواهد شد و باعث آلارم مزاحم می‌گردد. باید توجه داشت که جهت تست باتری هيچ وقت تست ولتاژی باتری کافی نیست. ممكن است ولتاژ ۱۲ ولت را داشته باشيد ولي جريان دهی باتری كم شده باشد. جهت تست اين مورد، بايد برق را قطع كرده بعد از چند دقيقه ولتاژ را مجددا تست نماييد.

۳- به صدا در آمدن آژیر بلافاصله بعد از فعال کردن دزدگیر

اگر بلافاصله بعد از فعال نمودن دزدگير، آژير هشدار به صدا درآید، بايد موارد ذيل را چک کرد:

  • ابتدا از سالم بودن فيوز AUX اطمينان حاصل نماييد.
  • با جامپر كردن زون‌ها از سلامت دستگاه اطمينان حاصل نماييد.
  • در صورت سالم بودن دستگاه دزدگیر اماکن، باید سنسورهايی كه روي مکان مورد نظر (مکانی كه آلارم می‌دهد) نصب هستند، را از داخل سنسور جامپر کرد.

 

نکات استفاده از چشمی‌ دزدگیر اماکن

جهت جلوگیری از آلارم‌های بی‌مورد دزدگیر اماکن، در استفاده از چشمی‌‌ها باید به نکات زیر حتما توجه فرمایید:

  • شکست نور خورشید و چراغ اتومبیل و هر نور دیگری بصورت مستقیم بر روی چشمی‌ها باعث تحریک آن‌ها خواهد شد. در نصب این تجهیزات سعی کنید محل چشمی را بصورت صحیح انتخاب نمایید.
  • در محل‌هایی که حیوانات خانگی و موجودات زنده مانند گربه، موش و … رفت و آمد می‌کنند، نصب چشمی باعث تحریک دستگاه شده و موجب آلارم خواهد شد.
  • شعله‌های شومینه و بخاری و … چنانچه در نزدیک کادر پوشش چشمی قرار داشته باشند باعث آلارم خواهند شد.
  • حرکت پرده در اثر باز بودن پنجره ها و یا وزش باد کولر نیز می‌توانند موجب تحریک سنسورها و ایجاد آلارم شوند.

 

با نظرات و تجربیات ارزشمند خود مارا در بهبود هر چه بیشتر این مطلب یاری نمایید.
با تشکر گروه حفاظت و امنیت


مجموعه اطلاعات کامل و مورد نیاز دزدگیر اماکن

هر آنچه درباره اجزای دزدگیراماکن لازم است بدانیم

 

دیدگاهتان را بنویسید