31 فروردین ۱۳۹۸ شنبه

حفاظت و امنیت

بهترین آموزشگاه حفاظتی و امنیتی

عضویت

محدودیت دسترسی

برخی از محتوای سایت فقط برای اعضا قابل روئیت است. در قسمت بالا دکمه عضویت و ورود وجود دارد. اگر عضو سایت هستید دکمه ورود را بزنید و وارد سایت شوید. اگر هنوز عضو سایت ما نشده‌اید از دکمه عضویت استفاده نمایید و به جمع ما بپیوندید.

آیا نصب دوربین مداربسته جرم است” این سوالی است که بسیاری از مشتریان دوربین‌ مداربسته مطرح می‌کنند. در این مطلب بیشتر در رابطه با منع قانونی نصب دوربین‌‌های مداربسته صحبت خواهیم کرد.

آیا نصب دوربین مداربسته جرم است؟

نصب دوربین‌های مداربسته به صورت کلی نه تنها به وسیله مراجع قانونی تقبیح نخواهد شد بلکه مورد استقبال نیز قرار می‌گیرد. با توجه به بازدارندگی شدید نصب دوربین‌های مداربسته، تنها در شرایط خاص استفاده از دوربین مداربسته ممنوع شده است.

محل‌های متفاوت نصب دوربین‌های مداربسته از نظر قانونی

  • نصب دوربین در محیط عمومی: در رابطه با نصب دوربین‌های مداربسته در محیط‌های عمومی در حال حاضر هیچ گونه منع قانونی وجود ندارد. منع قانونی این مکان‌ها تنها در صورتی به وجود می‌آید که این محیط در اطراف مکان‌های حساس مانند پادگان‌ها، پایگاه‌های هوایی و … باشد.
  • نصب دوربین‌‌های مداربسته در محیط مشاعات: در رابطه با نصب دوربین در مشاعات مانند حیاط ساختمان، پارکینگ، راه پله و غیره نیاز به تائید کتبی از اعضای مجمع ساختمان خواهد بود. در صورت تائید مجمع بر نصب دوربین‌های مداربسته این نظر بر نظر منفرد ساکنین ارجعیت خواهد داشت. در صورت وجود مشکل در مسیر دریافت تائید مجمع اعضای ساختمان می‌توانند از طریق دریافت مجوز کتبی اقدام به نصب دوربین در محیط‌های مشاعات کنند.
  • نصب دوربین‌ های مداربسته در محیط‌های خصوصی: به صورت کلی نصب دوربین‌های مداربسته در محیط‌های خصوصی دارای بیشترین حساسیت است. محیط‌های خصوصی شامل محیط‌هایی خواهد شد که به حریم شخصی افراد مربوط خواهد شد (محیط داخلی منزل، اتاق خواب افراد، اتاق رخت کن و …). نصب دوربین‌های مداربسته در محیط‌های خصوصی تنها با داشتن مجوز رسمی امکان پذیر خواهد بود.
  • نصب دوربین‌های مداربسته مخفی: نصب دوربین‌های مداربسته مخفی به هر نحو (در محیط‌های مشاع یا خصوصی) نیازمند مجوز است. در صورت شکایت به واسطه نصب دوربین مخفی حتی در منزل خود فرد، این موضوع می‌تواند به پرداخت جریمه سنگین یا تعقیب قضایی منجر شود.

چطور برای دریافت مجوز نصب دوربین مخفی یا دوربین در محیط‌های شخصی اقدام کنیم؟

برای دریافت مجوز جهت نصب دوربین‌‌های مدار بسته در محیط‌های غیرمجاز، پس از ارائه شکایت به واسطه تخریب، تهدید یا خطرات امنیتی و با مطرح کردن ضرورت نصب دوربین‌های مداربسته به نیروی انتظامی یا مراجع قضایی می‌توانید در رابطه با دریافت مجوز نصب دوربین‌های مداربسته در محل اقدام فرمائید.

دیدگاهتان را بنویسید