Logo
Logo

حفاظت و امنیت

بهترین آموزشگاه حفاظتی و امنیتی

راهنمای خرید دزدگیر خودرو

راهنمای خرید دزدگیر خودرو

قبل از خرید یک سیستم امنیتی برای خودرو به نکات زیادی باید دقت کرد. اطلاع از امکانات، ویژگی‌ها، مزایا، معایب و جزئیات یک دزدگیر، جهت تصمیم‌گیری قبل از خرید الزامی می‌باشد. مراجعه به صورت حضوری به یکی از فروشگاه‌های سیستم‌های حفاظتی و امنیتی خودرو (همکاران ما) یکی از روش‌هایی است شما می‌توانید از آن به عنوان یک منبع اطلاعاتی خوب در این خصوص بهره بگیرید. گروه حفاظت و امنیت نیز برای راحتی کار شما اطلاعات مفیدی که به شما در انتخاب یک دزدگیر خوب کمک می‌کند را در قالب این مقاله با عنوان خرید دزدگیر خودرو برایتان فراهم کرده است. با ما همراه باشید…

سخنی با تولیدکنندگان و واردکنندگان

قبل از مطالعه این مقاله به این نکته دقت کنید که همه تولیدکنندگان و واردکنندگان سیستم‌های حفاظتی و امنیتی از دوستان ما می‌باشند و همه نکات، مزایا و معایبی که در این مقاله مطرح می‌شود، هیچگونه جهت گیری خاصی ندارد و تمام محتوای آن صادقانه و جهت راهنمایی مصرف‌کننده نهایی مطرح می‌شود. همچنین اگر برندی در این مطلب عنوان گردید، جنبه تبلیغاتی ندارد و فقط به عنوان مثال می‌باشد.

انواع سیستم امنیتی خودرو

هر سیستم (مجموعه به هم پیوسته‌ای که یک هدف را دنبال می‌کنند) که به نحوی در امنیت خودرو دخیل باشد، در گروه سیستم‌های امنیتی خودرو قرار می‌گیرد. مثلاً قفل درب موتور که در امنیت اجزا و وسایل داخل محفظه موتور (باتری، کامپیوتر و…) انجام وظیفه می‌کند، یکی از این‌ها می‌باشد.
ما در این مطلب به سه دسته اصلی دزدگیر ساده ،دزدگیر تصویری و ردیاب و تفاوت بین آن‌ها می‌پردازیم. بعضی از ماشین‌ها در خود کمپانی بعضی از اجزای این سه دسته را برای خودرو نصب و راه‌اندازی می‌کنند. اما چیزی که در ۹۹٫۹% خودروهای موجود در بازار مشاهده می‌کنیم، عدم رعایت اصول امنیتی مناسب و لازم یک خودرو می‌باشد.

قبل از خرید دزدگیر خودرو

شما برای هر کدام از دارایی‌هایتان نیاز به تامین امنیت برای آن دارید. اگر خودرو شما قسمت بسیار ناچیزی از دارایی شما محسوب می‌شود و از دادن آن برایتان اهمتی ندارد، این مطلب مناسب شما نیست. اما اگر این موضوع برایتان دارای اهمیت است و تصمیم به خرید یک سیستم امنیتی مناسب نموده‌اید، با ما همراه باشید.
ما قبلاً مطالبی با عنوان اطلاعات و نکات مهم و ضروری درباره سرقت خودرو و همچنین ۳۵ نکته برای پیشگیری از سرقت خودرو و حتی معرفی کامل دزدگیر خودرو و ویژگی‌های دزدگیر خوب را ارائه کردیم. حتماً بخوانید. حالا با توجه به نکاتی که قبلاً مطرح کردیم، سر اصل مطلب می‌رویم.

معرفی دزدگیر ساده

اولین دزدگیرهایی که به بازار ایران آمدند، دزدگیرهای ساده بودند. اکنون نیز ارزان‌ترین دزدگیرها، دزدگیرهای ساده می‌باشند.

ریموت دزدگیر ساده
ریموت دزدگیر ساده

چرا ساده؟ منظور از ساده، یک طرفه بودن آن می‌باشد. یعنی شما یک عدد ریموت معمولی در دست دارید و با فشردن هر یک از دکمه‌های آن یک فرمان به دزدگیر ارسال می‌کنید. دزدگیر نیز آن را اجرا می‌کند. اما پاسخی به ریموت ارسال نمی‌کند. بنابراین این دزدگیرها در گروه دزدگیرهای یک طرفه (one way) یا ساده قرار می‌گیرند.

جهت خرید دزدگیرهای ساده کلیک کنید!

معرفی دزدگیر تصویری

بعد از ورود دزدگیرهای تصویری به بازار واژه ساده و تصویری برای معرفی دزدگیرها استفاده شد. قیمت این دزدگیرهای تصویری نسبت به دزدگیر ساده خیلی بیشتر است. همچنین هنوز گران‌ترین دزدگیرها در بازار ایران، دزدگیرهای تصویری می‌باشند.

ریموت دزدگیر تصویری
ریموت دزدگیر تصویری

چرا تصویری؟ منظور از تصویری، دو طرفه (two way) بودن آن می‌باشد. تکنولوژی ریموت و آنتن دزدگیر در این مدل پیشرفته‌تر می‌باشد. یعنی ضمن ارسال اطلاعات از ریموت به دزدگیر، دزدگیر نیز اطلاعاتی مانند وضعیت فعلی خودرو و… به ریموت ارسال می‌کند. برد حدودی ریموت این دزدگیرها بین ۲۰۰ تا ۳۵۰۰ متر می‌باشد.

جهت خرید دزدگیرهای تصویری کلیک کنید!

معرفی ردیاب

بعد از در دسترس شدن ماژول‌های سیم‌کارت و عدم انحصار این تلکنولوژی توسط کمپانی‌های موبایل، سیستم‌های زیادی وارد بازار شد که از سیم‌کارت استفاده می‌کنند. یکی از این سیستم‌ها که از آن جهت افزایش امنیت خودرو استفاده می‌شود، ردیاب‌ها می‌باشند. دقت نمایید که رهیاب و ردیاب با یکدیگر متفاوت می‌باشند. اگر عمری باشد و خدا بخواهد در آینده به این موضوع خواهیم پرداخت.
ردیاب‌ها با توجه به قیمت مناسبی که دارند، جای خود را بسیار سریع در بازار پیدا کردند و جزء یکی از متفاوت‌ترین سیستم‌های امنیتی محسوب می‌شوند.

انواع ردیاب

ردیاب‌های خودرو دو نوع آنلاین و آفلاین دارند. در ردیاب‌های آفلاین، شما درخواست موقعیت را برای ردیاب ارسال می‌کنید. سپس ردیاب پس از محاسبه، موقعیت فعلی خود را بریتان ارسال می‌کنند. در ردیاب‌های آنلاین موقعیت‌های مختلف پس از مدتی (مثلاً پس از ذخیره ۱۰۰۰۰ نقطه) فشرده شده و به سرور ردیاب ارسال می‌شود. بنابراین شما هر زمان که بخواهید علاوه بر موقعیت فعلی می‌توانید به موقعیت‌های دیگر ردیاب دسترسی پیدا کنید. مثلاً می‌توانید بفهمید که در ۱۰ روز گذشته ماشین به کجاها و با چه سرعت‌هایی سفر کرده است، پارک کرده است و…
یک موضوع دیگر هم هست که باید بدانید. خوشبختانه دو سه سالی است که دزدگیر ردیاب‌ها جا افتاده‌اند. یعنی یکسری از دزدگیرهای ساده‌ای که قابلیت‌های ردیاب را در خود جای داده‌اند. بعداً به این‌ها نیز خواهیم پرداخت.

جهت خرید ردیاب و دزدگیر ردیاب کلیک کنید!

سوالات متداول هنگام خرید دزدگیر خودرو

❔ برق ماشین من حساس است، مشکلی پیش نمیاد؟

دزدگیر خودرو یک آپشن محسوب می‌شود. اگر هر آپشنی با دقت لازم و توسط فرد ماهر نصب شود، هیچ مشکلی پیش نمی‌آید.

❔ بعد از نصب دزدگیر، گارانتی ماشین از بین نمی‌رود؟

همانطور که گفتیم دزدگیر یک آپشن محسوب می‌شود. در صورتی که نصاب به سیم‌های ماشین لطمه‌ای وارد نکند، گارانتی خودرو نیز از بین نمی‌رود. یعنی هیچ گارانتی‌ای با نصب آپشن در تضاد نیست.

❔ خدمات پس از فروش ماشین، عهده دار نصب دزدگیر در خارج از نمایندگی نیست؟

متاسفانه در برخی از نمایندگی‌های فروش خودرو، به مشتری خود اینگونه می‌گویند که اگر فلان دزدگیر را در جایی به غیر از نمایندگی ما نصب کنید، خودرو شما از گارانتی خارج می‌شود. مسلماً این حرف کاملاً اشتباه است. اگر دزدگیر یا هر آپشن دیگه‌ای به صورت صحیح روی دزدگیر نصب شود، هیچ مشکلی نخواهد داشت.
یکی از مشتری‌های خود ما که این حرف غیر منطقی رو از نمایندگی شنیده بود، حرکت جالبی انجام داد. بعد از شنیدن این حرف به نمایندگی گفته بود که شما این مطلب رو روی کاغذ بنویسید و امضا کنید تا من در این مورد تحقیق کنم. خب نمایندگی محترم هم گفتن که اشکال نداره و شما هر جایی که دوست دارین نصب کنید.

❔ زیر ۵۰۰ هزار تومان، چه دزدگیری نصب کنم؟

دزدگیرهای ساده بهترین گزینه برای مبالغ زیر ۵۰۰ هزار تومان می‌باشد. البته دزدگیر ساده برد بالا هم داریم که قیمت آن از ۵۰۰ هزار تومان هم بیشتر می‌باشد.

❔ ماشین من مدل بالا هست و خودش دزدگیر داره. لازمه دزدگیر مجزا نصب کنم؟

وقتی شما یک خودرو خریداری می‌کنید، حداقل‌های ضروری را هم به شما ارائه می‌دهند. اما برای یهبود عملکرد هر قسمت از خودرو، شما باید آن را ارتقاء دهید. یکی از مهم‌ترین قسمت‌های لازم، امنیت خودرو می‌باشد. بنابراین در هر خودرویی موارد امنیتی را جزء اولویت‌ها قرار دهید. با توجه به آمار بسیار بالای سرقت خودرو در ایران، استفاده از سیستم‌های امنیتی برای خودرو بسیار توصیه می‌شود.

❔ دزدگیر تصویری بهتره یا ردیاب؟

هر کدام مزایا و معایب مختص به خودش را دارد. مثلاً ارسال و دریافت فرمان دزدگیر تصویری محدود به نهایتاً ۳٫۵ کیلومتر (در حال حاضر) می‌باشد. اما ارسال و دریافت فرمان در ردیاب یا دزدگیر ردیاب محدودیت فاصله ندارد و از هر کجای دنیا که قادر به ارسال و دریافت پیامک باشید، می‌توانید با دستگاه ارتباط برقرار کنید. از طرفی دزدگیر تصویری در اماکنی که دارای سقف می‌باشد و یا حتی سیم‌کارت آنتن ندارد، قابل استفاده است. ولی ردیاب‌ها نیازمند آنتن دهی سیم‌کارت می‌باشند. در کل نیاز شما مشخص کننده بهتر بودن سیستم مورد نظر می‌باشد.

❔ اجرت نصب دزدگیر چقدر است؟

هر خودرو نسبت به ارزش ریالی آن دارای حساسیت و ریسک کار خاصی می‌باشد. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم در پرداخت اجرت، زیاد سرفه جویی و چانه زنی نکنید. اما برای اطلاع از اجرت خدمات و جلوگیری از سوء استفاده برخی از همکاران بسیار معدود، ما سامانه هوشمند نرخ‌نامه (کلیک کنید!) را راه‌اندازی کردیم تا در این خصوص همه کشور دارای یک انسجام خدماتی مناسبی باشند. بنابراین شما می‌توانید هزینه اجرت پیشنهادی ما را برای ماشین خودتان در لینک بالا مشاهده کنید.

❔ کجا دزدگیر ماشینم رو نصب کنم؟

همانگونه که در بالا گفتیم، نصب دزدگیر توسط شخصی که دارای دانش فنی کافی باشد، بسیار مهم است. مسلماً در شهر شما افراد سرشناسی هستند که این کار را انجام می‌دهند. پیشنهاد می‌کنیم که به ایشان مراجعه کنید و بعد از اینکه از تسلط و دانش فنی آن‌ها آگاهی پیدا کردید، نصب دزدگیر را به ایشان بسپارید. اما اگر شما دزدگیرتان را از ما خریداری کردید و هنوز نصاب مورد نظرتان را پیدا نکردید، با ما مکاتبه کنید تا نزدیک‌ترین همکارمان را به شما معرفی کنیم.

❔ دزدگیر استارتی یا کیلس چیه؟

دزدگیرهای ساده، تصویری و حتی دزدگیر ردیاب‌ها هم مدل‌هایی دارند که قابلیت استارت از راه دور دارد. به دزدگیرهایی که این قابلیت را داشته باشند، دزدگیر استارتی یا دزدگیر استارتر می‌گویند. همچنین در نسل پیشرفته‌تر دزدگیرهای استارتی، سوئیچ خودرو نیز حذف شده است و تمامی عملیات‌هایی که با سوئیچ انجام میشد را با یک دکمه انجام می‌دهد. به اینگونه دزدگیرها، دزدگیر کیلس (KeyLess) می‌گویند.

مطالب پیشنهادی

آموزش راه‌اندازی سیم‌های قفل مرکزی انواع دزدگیر
آموزش راه‌اندازی سیم‌های قفل مرکزی انواع دزدگیر
آموزش نصب دزدگیر مینی بوس مان سپهر
آموزش نصب دزدگیر مینی بوس مان سپهر
راهنمای نقشه سیم‌کشی دزدگیر سیمکارتل مدل st-m01 و st-f01
راهنمای نقشه سیم‌کشی دزدگیر سیمکارتل مدل st-m01 و st-f01
آموزش نصب دزدگیر و پاور چانگان CS35
آموزش نصب دزدگیر و پاور چانگان CS35
آموزش تعریف ریموت دزدگیر Vitara
آموزش تعریف ریموت دزدگیر Vitara
آموزش تعریف ریموت فابریک پژو 405 تک دکمه
آموزش تعریف ریموت فابریک پژو 405 تک دکمه
راهنمای نصب سیستم ضدسرقت و ردیاب هوشمند مجیک بوف
راهنمای نصب سیستم ضدسرقت و ردیاب هوشمند مجیک بوف
آموزش نصب پاور هیوندای توسان ix35
آموزش نصب پاور هیوندای توسان ix35
آموزش تعریف ریموت دزدگیر MAJESTIC
آموزش تعریف ریموت دزدگیر MAJESTIC
امکانات مدل‌های مختلف دزدگیر ماجیکار
امکانات مدل‌های مختلف دزدگیر ماجیکار
تعریف سوئیچ لندکروز
تعریف سوئیچ لندکروز
راهنمای کامل و فارسی نحوه علکرد ردیاب TRACKER GPS XENOTIC
راهنمای کامل و فارسی نحوه علکرد ردیاب TRACKER GPS XENOTIC
آموزش نصب دزدگیر پژو 2008
آموزش نصب دزدگیر پژو 2008
هر آنچه باید درباره ردیاب خودرو بدانید
هر آنچه باید درباره ردیاب خودرو بدانید
تعریف ریموت فابریک سوزوکی ویتارا
تعریف ریموت فابریک سوزوکی ویتارا
نکات مهم برای رانندگی در هنگام غروب
نکات مهم برای رانندگی در هنگام غروب
آموزش نصب دزدگیر و پاور MVM X22
آموزش نصب دزدگیر و پاور MVM X22
راهنمای دستگاه ردیاب شخصی و خودرویی آهن‌ربایی DNO-V8
راهنمای دستگاه ردیاب شخصی و خودرویی آهن‌ربایی DNO-V8
آموزش غیرفعال کردن دزدگیر PLC ساده با IC شماره 93c46
آموزش غیرفعال کردن دزدگیر PLC ساده با IC شماره 93c46
راه‌های شناسایی و مقابله با از کار انداختن ردیاب خودرو
راه‌های شناسایی و مقابله با از کار انداختن ردیاب خودرو
آموزش نحوه دیدن به خودروها و ربات‌ها
آموزش نحوه دیدن به خودروها و ربات‌ها
محدودیت دسترسی...برای اینکه بتوانید نظر خود را ثبت کنید، باید وارد سایت شوید.
ورود به سایت
لیست قیمت کالاها
تعمیرات دزدگیر و ریموت
FRS200
FRS200
دفتر فروش:
(+98) 21 36 870 315
(+98) 21 36 870 285