06 اردیبهشت ۱۳۹۸ جمعه

حفاظت و امنیت

بهترین آموزشگاه حفاظتی و امنیتی

عضویت

محدودیت دسترسی

برخی از محتوای سایت فقط برای اعضا قابل روئیت است. در قسمت بالا دکمه عضویت و ورود وجود دارد. اگر عضو سایت هستید دکمه ورود را بزنید و وارد سایت شوید. اگر هنوز عضو سایت ما نشده‌اید از دکمه عضویت استفاده نمایید و به جمع ما بپیوندید.

در این بخش گروه حفاظت و امنیت برای شما عزیزان یک آموزش کلی در مورد طریقه نصب دزدگیر اماکن قرار داده ایم. دقت نمایید موارد ذکر شده به صورت کلی بوده و حتماً قبل از نصب و راه اندازی سیستم امنیتی خود می بایست از یک فرد مجرب و متخصص در این زمنیه کمک بگیرید. در ضمن گروه حفاظت و امنیت نیز در این راستا آماده ارائه خدمات فنی و تخصصی بوده و هر زمان که نیاز داشتید می توانید با متخصصان ما در این مورد مشورت نمایید. خوب به بحث بر می گردیم و با هم مواردی را دنبال خواهیم کرد که معمولا در تمام سیستم های امنیتی به این صورت انجام می گردد.

ترمینال های ورودی

اولین ترمینال همان ورودی AC بوده که برق ورودی دستگاه از این قسمت وارد می شود. دقت نمایید در هنگام نصب دزدگیر اماکن ترمینال دیگری را با این ترمینال اشتباه نگیرید و برق شهری را به اشتباه به قسمت دیگری از مدار متصل نکنید.

Alarm Installer Places
Alarm Installer Places

ترمینال بعدی با علامت BAT نشان داده شده و دارای دو علامت + و – می باشد. از این ترمینال جهت اتصال بخش مثبت باتری و تلفن کننده استفاده می شود و بخش – ترمینال نیز به منفی باتری و بخش منفی دستگاه دزدگیر متصل می شود. در این بین نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که حتماً قسمت تغذیه دستگاه تلفن کننده را به این بخش متصل نمایید.

ترمینال بعدی که مورد بررسی قرار می گیرد بخش SP است که جهت اتصال اسپیکر طراحی شده است و باید اسپیکر را به این قسمت متصل نماییید. دقت داشته باشید در این بخش جهت + و یا – برای اتصال به بلندگو مهم نیست.

همانطور که تا اینجا ملاحضه کردید اگر کمی دقت در طریقه نصب دزدگیر اماکن داشته باشد می توانید به راحتی و با کمی حوصله کار را به انجام برسانید. ترمینال بعدی ترمینال خروجی SIR یا SIN می باشد و در واقع این بخش خروجی آژیر است. این بخش با دو علامت + و – مشخص شده و بخش + به مثبت آژیر و بخش – به منفی آژیر متصل می گردد. همچنین جهت تحریک دستگاه تلفن کننده نیز از این ترمینال استفاده می شود.

ترمینال بعدی با علامت AUX مشخص شده و دارای جریان ۱۲ ولت می باشد. از این بخش جهت تغذیه بخش هایی که نیاز به ولتاز ۱۲ ولت دارند استفاده می شود مانند چشمی ها. دقت داشته باشید که در هنگام نصب دزدگیر اماکن به هیچ وجه از این بخش که عنوان کردیم برای دستگاه تلفن کننده استفاده نکنید.

Alarm Installer Places
Alarm Installer Places

همچنین تست کنید که آیا خروجی مورد نظر دارای ولتاز ۱۲ ولت است یا خیر و در صورت عدم ولتاژ مورد نظر می توانید فیوز AUX که بر روی برد وجود دارد تست نمایید. ترمینال های بعدی که مورد بررسی قرار می گیرند عبارتند از Z4 و Z3 و Z2 و Z1. این ترمینال ها را به خروجی آلارم چشم موشن ها متصل خواهید کرد. در این مورد حتما به کاتالوگ دستگاه مراجعه کنید و یا از یک فرد خبره و متخصص کمک بخواهید.

ترمینال آخر که مورد برسی قرار می گرد ورودی TAMPER می باشد. از این ترمینال جهت اتصال به قسمت ورودی های TAMPER سنسورها استفاده می گردد.در کل می توان گفت که طریقه نصب دزدگیر اماکن اگر در آن دقت لازم به عمل نیاید می تواند به کل سیستم شما آسیب جدی در حد سوختن برد برساند و به همین دلیل است که می خواهیم اگر برای اولین بار قصد نصب و راه اندازی چنین سیستمی را دارید حتما از یک فرد متخصص که دارای تجربه لازم است کمک بگیرید.

 

منبع: مهرگان سیستم

دیدگاهتان را بنویسید