01 خرداد ۱۳۹۸ چهارشنبه

حفاظت و امنیت

بهترین آموزشگاه حفاظتی و امنیتی

عضویت

محدودیت دسترسی

برخی از محتوای سایت فقط برای اعضا قابل روئیت است. در قسمت بالا دکمه عضویت و ورود وجود دارد. اگر عضو سایت هستید دکمه ورود را بزنید و وارد سایت شوید. اگر هنوز عضو سایت ما نشده‌اید از دکمه عضویت استفاده نمایید و به جمع ما بپیوندید.

در این ساعت گروه حفاظت و امنیت اطلاعاتی کامل در مورد دوربین‌های مداربسته wifi را برای شما کاربران گرامی تهیه و تدوین کرده است. برای مشاهده این مطالب در ادامه با ما همراه باشید.

دوربین‌های مداربسته wifi

دوربین‌های مداربسته wifi شاخه‌ای از دوربین‌ مداربسته بی‌سیم هستند. این دوربین‌ها از طریق شبکه‌های بی‌سیم wifi تصاویر دوربین‌ها را برای شما ارسال می‌کنند.

شبکه‌های wifi چه تفاوتی با دیگر شبکه‌های بی‌سیم دارند؟

  • همه شبکه‌های بی‌سیم از طریق امواج رادیویی اطلاعات را ارسال و دریافت می‌کنند. این ارسال در یک فرکانس خاص صورت می‌گیرد که معمولا ۲٫۴ مگاهرتز یا ۵٫۸ مگاهرتز است. در شبکه‌های wifi ارسال اطلاعات رادیویی تحت پروتکل‌های استاندارد wifi صورت می‌گیرد که گذشته از ایجاد امینیت بیشتر، از به وجود آمدن تداخل در رویه ارسال اطلاعات جلوگیری می‌کند. به صورت کلی استفاده از شبکه‌های Wifi از بسیاری جهات بهتر از استفاده از شبکه‌های رادیویی آنالوگ است.

دوربین‌های مداربسته wifi چطور کار می‌کنند؟

  • اولین نکته در رابطه با دوربین‌های مداربسته wifi این است که این دوربین‌ها به صورت عمومی دوربین‌های تحت شبکه هستند. دوربین‌های مداربسته آنالوگ به صورت کلی امکان استفاده از قابلیت wifi را ندارند. دوربین‌های تحت شبکه wifi دقیقا مانند یک دوربین شبکه عادی عمل می‌کنند که به یک فرستنده wifi داخلی متصل شده است.

در صورت نداشتن wifi بر روی دوربین چطور می‌توان دوربین را بی‌سیم کرد؟

شما می‌توانید دوربین مداربسته شبکه خود را به طور مستقیم به یک اکسزپوینت (access point) متصل کنید و از طریق اکسزپوینت یک شبکه بی‌سیم بسازید.

چطور تصاویر دوربین‌ها را دریافت کنم؟

در صورتی که از لپ تاپ برای دیدن تصاویر استفاده می‌کنید، دسترسی به دوربین‌ها بسیار ساده است. کافیست آنها را به صورت بیسیم در شبکه wifi شناسایی کرده و تصاویر آنها را بر روی نرم افزار دوربین‌های شبکه ببینید. در صورت استفاده از سرور یا NVR باید برای دریافت اطلاعات دوربین‌ها از یک اسکزپوینت استفاده کنید. اکسزپوینت مانند یک سوئیچ بی‌سیم اطلاعات را از چند دستگاه دریافت کرده و به دستگاه ضبط کننده انتقال می‌دهد.

پهنای باند در شبکه‌های بی‌سیم:

یکی از مشکلات بزرگ شبکه‌های مداربسته بی‌سیم پهنای باند محدود آنهاست. بیشتر دوربین‌های مداربسته wifi در بهترین حالت از ریت ارتباط ۱۱n پشتیبانی می‌کنند که امکان ارسال اطلاعات تا ۱۵۰Mbs را به شما می‌دهد. بنابراین استفاده از شبکه بی‌سیم برای اتصال تعداد زیادی دوربین و یا اتصال تعدادی دوربین با رزولوشن بسیار بالا بسیار مشکل خواهد بود. برای رفع این مشکل می‌توان شبکه‌های بی‌سیم را به صورت ترکیبی از چند شبکه بی‌سیم که به وسیله یک شبکه کابلی به هم متصل شده‌اند طراحی کرد.

برد ارسال دوربین مدار بسته wifi

فرمول یا روش خاصی برای به دست آوردن برد ارسال اطلاعات در سیستم‌های Wifi به ویژه در محیط‌های داخلی وجود ندارد. اما شرکت‌های تولید کننده دوربین‌ مداربسته رنجی تجربی را برای دوربین‌های ارائه می‌کنند. معمولا دوربین‌های وای فای در محیط‌های داخلی بردی بین ۲۰ تا ۵۰ متر و در محیط‌های خارجی بردی بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ متر دارند. البته شرایط محل نصب تاثیر بسیار زیادی در میزان برد این دروبین‌ها دارد. پس در زمان نصب سعی کنید همیشه دوربین را در فاصله‌ای به مراتب نزدیک‌تر از برد مفید آن نصب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید