04 اردیبهشت ۱۳۹۸ چهارشنبه

حفاظت و امنیت

بهترین آموزشگاه حفاظتی و امنیتی

عضویت

محدودیت دسترسی

برخی از محتوای سایت فقط برای اعضا قابل روئیت است. در قسمت بالا دکمه عضویت و ورود وجود دارد. اگر عضو سایت هستید دکمه ورود را بزنید و وارد سایت شوید. اگر هنوز عضو سایت ما نشده‌اید از دکمه عضویت استفاده نمایید و به جمع ما بپیوندید.

در این ساعت گروه حفاظت و امنیت برای شما دوستان و همراهان گرامی نحوه سیم‌بندی و آموزش نصب دزدگیر و پاور برلیانس سری ۲۰۰، H230 و H220 را تهیه و تدوین کرده است. با ما در ادامه مطلب همراه باشید…

آموزش نصب دزدگیر و پاور برلیانس سری ۲۰۰، H230 و H220

راهنمای نصب پاور ویندوز

تحریک شیشه بالابر درب‌ها: (مخصوص اعضا، کلیک کنید! می‌رود) سیم مخصوص اعضا، کلیک کنید! و سیم مخصوص اعضا، کلیک کنید! و سیم مخصوص اعضا، کلیک کنید! و سیم مخصوص اعضا، کلیک کنید!

نکات نصب

  1. دو عدد دیود مورد استفاده قرار می‌گیرد. به این صورت که سیم را قطع کرده. یک دیود را طوری که خط آن به سمت درب باشد، بین قسمت قطع شده قرار داده و دیود دوم را به این صورت قرار میدهیم که خط دیود به سمت درب سیم قطع شده و آن سمت دیگر دیود به سیم لادری منفی دزدگیر متصل می‌نماییم.
  2. دو عدد دیود مورد استفاده قرار می‌گیرد. به این صورت که سیم را قطع کرده. یک دیود را طوری که خط آن به سمت جلوی ماشین باشد، بین قسمت قطع شده قرار داده و دیود دوم را به این صورت قرار میدهیم که خط دیود به سمت جلوی ماشین سیم قطع شده و آن سمت دیگر دیود به سیم لادری منفی دزدگیر متصل می‌نماییم.
  3. دو عدد دیود مورد استفاده قرار می‌گیرد. به این صورت که سیم را قطع کرده. یک دیود را طوری که خط آن به سمت عقب ماشین باشد، بین قسمت قطع شده قرار داده و دیود دوم را به این صورت قرار میدهیم که خط دیود به سمت عقب ماشین سیم قطع شده و آن سمت دیگر دیود به سیم لادری منفی دزدگیر متصل می‌نماییم.

تصاویر نصب

مخصوص اعضا، کلیک کنید!

مخصوص اعضا، کلیک کنید!

مخصوص اعضا، کلیک کنید!

مخصوص اعضا، کلیک کنید!

مخصوص اعضا، کلیک کنید!

مخصوص اعضا، کلیک کنید!

مخصوص اعضا، کلیک کنید!

مخصوص اعضا، کلیک کنید!

Siren
محل پیشنهادی نصب آژیر
Hood Door
محل پیشنهادی نصب لادری درب موتور
۱۳۹۵/۰۴/۰۲

باسلام
تشکر از مطالب خوب شما آیا هیچ راه دیگه وجود نداره که سیم لادری و قطع نکنیم؟

۱۳۹۵/۰۴/۰۲

سلام
بهترین راه قطع سیم و گذاشتن دیود مطابق مطلب میباشد.

۱۳۹۵/۰۴/۱۰

سلام تشکر از پاسخ شما ، دزدگیر چیتا نصب کردم ، سیم هم قطع نکردم فقط وصل کردم به سیم چراغ سقفی کنار ستون ، درست عمل کرد .

۱۳۹۵/۰۴/۱۰

سلام
در بعضی از مواقع بعد از یک دقیقه یک پالس اضافی وارد دزدگیر میشه و باعث میشه که دزدگیر تحریک بشه و سروصدا بکنه…

۱۳۹۷/۰۴/۰۸

جناب جوادی نمیشه دیود رو مستقیم به چراغ سقف رز تا پالس اضافی نیاد؟؟

۱۳۹۷/۰۴/۰۸

لادری آنی استانداردتر هستش. وگرنه از چراغ سقف هم میشه گرفت….

۱۳۹۵/۰۴/۱۲

سلام به نظر شما می شود دستگاه تایمر چراغ رو داخل ماشین پیدا کرد یا این کار توسط کامپیوتر ماشین انجام می شود.

۱۳۹۵/۰۴/۱۲

خیر، این کار توسط کامپیوتر ماشین انجام میشه و حذف اون یک کار بسیار خطرناکیه…

۱۳۹۵/۰۷/۰۵

سلام دوست عزیز چند روز پیش بر روی برلیانس اچ ۲۲۰ جدیدم دزدگیر Xenotic نصب کردم حالا متوجه شدم که چراغ تنظیم کننده آینه بغل ها شبا روشن نمیش بقیه چراغ های داشبورد یا شیشه بالابر ها روشن میشه آیا می تونه دلیلش نصب اشتباه ایشون باشه؟یا دلیلش سوختن لامپشه؟

۱۳۹۵/۰۷/۰۵

سلام
ممکنه که هنگام نصب، سوکت اون قسمت شل شده باشه یا ممکنه که درست جا نخورده باشه. احتمال اینکه سوخته باشه خیلی کمه. اگر اطمینان دارید که این مشکل بعد از نصب دزدگیر رخ داده، به نصابتون مراجعه کنید و ازش بخواین که دوباره مکانهای دستکاری شده هنگام نصب دزدگیر رو بررسی کنه. اگر درست نشد پس باید به برقکار ماهر مراجعه نمایید.

۱۳۹۵/۰۹/۰۶

با سلام، در خودرو دیگری دیدم قبل از نصب دزدگیر هم تنظیم آینه روشن نمیشد. شاید اساسا چراغ ندارد.

۱۳۹۵/۰۸/۲۱

سلام ممنون از مطالب خوبتون میشه نصب پاور برلیانس رابیشتر توضیح بدین

۱۳۹۵/۰۸/۲۱

سلام
شما باید با تستر سیم هایی رو که با تحریک منفی، شیشه ها بالا میره رو پیدا کنید و بعد به بدنه هر کدومشون یک دیود به نحوی که سمت بدون خط دیود به سمت سیم شیشه بالابر باشه و بعدش سمت خط دار چهارتا دیود رو به هم متصل کنید و با یک سیم به سیم قطع کن دزدگیر متصل کنید.

۱۳۹۵/۰۸/۲۲

سلام جناب جوادی عزیز

ببخشید منظو تون از سیم قط کن دزدگیر، سیم ACC هست یا IGN ?

۱۳۹۵/۰۸/۲۲

سلام
منظور سیم زرد رله است. سیمی که با فعال شدن دزدگیر در آن سیم جریان منفی قرار بگیرد.

۱۳۹۵/۰۹/۰۶

با سلام، و تشکر فراوان از مطالب مفیدتون؛ و عذر خواهی و تشکر از سوالات فراوانم:

۱٫سیم برق اصلی ۱۲ولت و سیم اتصال به بدنه رو از چه محل و چه سیم هایی در H220 میگیرید؟

۲٫ اگر بخواهیم قطع کن موتور وصل کنیم رله رو به چه صورت و سر راه چه سیمی در چه محلی در H220 قرار میدهید؟

۳٫ آیا وصل کردن همزمان قطع کن موتور و استارت توسط دو رله مجزا توصیه میشود؟ و قطع کن استارت به چه سیمی در H220 نصب میشود؟

۴٫ اگر برای استارت یا موتور رله قطع کن بگذاریم با توجه به اینکه به مرور پلاتین رله ناکارآمد و مشکل ساز ممکن است بشود آیا رله خاصی توصیه میفرمایید که استهلاک پایین تری داشته باشد؟

۵٫ در دزدگیرهایی که قابلیت خنک کردن موتور (Turbo) دارند نحوه نصب برای برلیانس ۲۲۰ چگونه است؟

۶٫از چه دیودی برای لادری ها و پاور استفاده میفرمایید؟

۷٫چرا برای لادری صندوق و راهنماها از دیود استفاده نکرده اید؟

۸٫ به نظر میرسد محل قرار گیری سیم لادری آنی شاگرد جلو و عقب اشتباها “رکاب راننده” نوشته شده و میبایست به ترتیب رکاب شاگرد جلو و عقب باشند، این حدس بر اساس نحوه راهنمایی برای قرار گیری دیود ها به ذهن میرسد.

۱۳۹۵/۰۹/۱۰

سلام جناب علامه
تشکر از دقت نظر شما…
ما سیم های برق ۱۲ ولت و بدنه را کمتر توضیح میدهیم. چون یه جورایی بستگی به خود شما داره. ولی در کل منفی همیشه از بدنه ماشین در دسترس است و برق ۱۲ ولت هم از سیم های پشت سوئیچ در دسترس است. اگر بخواهید قطع کن نصب کنید نیز سیم مورد نظر در سیم های پشت سوئیچ پیدا میشه ولی در کل در اتومبیل هایی که اموبلایزر دارند، نیازی به نصب قطع کن نیست. نصب دزدگیر استارتی (حالا چه مجهز به سیستم توربو و چه غیر مجهزبه این سیستم) هم سه سیم اضافه داره که یکی سیم روغن یا دینام (که باید به سیم های سر دینام و یا فشنگی روغن متصل بشه) یک سیم برای بخاری (که در پشت سوئیچ موجود هست) و یک سیم نیز برای استارت (که این هم در اکثر اتومبیل ها در پشت سوئیچ موجود است.).
برای نصب لادری نیز از دیود ۴۰۰۷ استفاده میکنیم که در سیستم دزدگیر و اتومبیل تداخلی ایجاد نشه و پالس ناخواسته ای وارد سیستم نشه. صندوق نیازی به لادری نداره چون تجهیزات خاصی یا نشتی یا برگشت پالس نداره. راهنما ها هم در همه دزدگیر ها یا دیود داره یا رله که اون هم نیازی به دیود اضافه نیست. برای لادری های درب های سمت راستی نیز باید بگم که همه در دسته سیم رکاب راننده موجود است.

۱۳۹۵/۰۹/۱۱

بسیار ممنونم و از توضیحات دقیق شما تشکر میکنم

۱۳۹۵/۰۹/۱۲

با سلام مجدد خدمت استاد جوادی عزیز و تشکر فراوان و تبریک ماه ربیع الاول،
برداشت بنده از نحوه سیم بندی پاور که شما برای این قسمت آموزش داده اید این است که هر چهار شیشه را همزمان بالا میبرد(که موجب فشار به باطری میشود) و همینطور شیشه تا زمانی که تحریک قطع کن دزدگیر جریان داشته باشد متوقف نخواهد شد (که در صورت نیمه بسته بودن شیشه ها قبل از آغاز بسته شدن موجب تضعیف موتور بر اثر فشار به آنها در طول زمان میشود- یا اگر به صورت اتفاقی مانعی مانند دست کودک در مسیر شیشه قرار گیرد متوقف نخواهد شد).
برای حل این مشکل نیازمند نصب دستگاه پاور ویندو در مسیر تحریک قطع کن دزدگیر و موتور شیشه بالابر هستیم.
با توجه به اینکه در اغلب خودروهای موجود در ایران تغذیه شیشه بالابر مثبت است و در نقشه سیم بندی هم دستگاه پاور در مسیر مثبت تغذیه موتور بین کلید و موتور قرار میگیرد، و با توجه به این که سیم های مشخص شده در این آموزش سیم های تحریک منفی موتور شیشه بالابر هستند، آیا میتوان دستگاه پاور را در مسیر سیم هایی که در آموزش پاور مشخص کرده اید قرار داد؟ سمت موتور و کلید در این سیم ها کدام است و پاور را به چه صورت باید اتصال داد؟

۱۳۹۵/۰۹/۱۴

سلام جناب علامه
سیسم هایی که ما اونها رو معرفی کردیم، سیم موتور شیشه بالا بر نیست بلکه سیم تحریک شیشه بالابر هستش…
یعنی مشکلاتی که گفتید برای ماشین پیش نمیاد. ولی خب میشه با استفاده از یک پاور گارد همین کار رو استاندارد تر راه اندازی کرد یا اینه از پشت موتور هر چهار شیشه سیم کشی کرد و یه پاور معمولی هم براشون کار گذاشت تا شیشه ها یکی یکی بالا بره و…

۱۳۹۵/۱۰/۰۱

سلام و خداقوت به همکارای عزیز بخصوص استاد جوادی
و ممنون بابت زحماتتون
یا حق

۱۳۹۵/۱۰/۰۲

سلام جناب میرزایی
سپاس بابت توجه تون…

۱۳۹۵/۱۲/۰۶

سلام آقای جوادی عزیز من تی نصب دزدگیر برای لادری ازچهار تا سیمای لادری توسط دیود وصل کردم عالی بود ولی برا پاور تهریک سیمهای توی رکاب راننده بعد از ۲۰ ثانیه تهریک نمیشن احتمالا به خاطر قطع شدن مالتیپلکس واین که اگه ریموت فابریک قفل کنید شیشه ها باتهریک سیمها بالا نمیرن یه راهنمایی کنید ممنون

۱۳۹۵/۱۲/۰۸

سلام جناب نوروزی
در خودروهایی مثل برلیناس، دنا و… که با تحریک منفی شیشه ها بالا میره، بعد از چهل ثانیه (ده ثانیه کم یا زیاد تر ) دیگه برق شیشه ها قطع میشه و دیگه بالا نمیره که تا موقع باز شدن مجدد سوئیچ این امر ادامه داره. میشه کاری کرد که به سوئیچ برق بیاد قبل از بالا رفتن شیشه ها اما این کار غیر استاندارد بوده و توصیه نمیشه…

۱۳۹۶/۰۳/۳۱

سلام خوبید اقای جوادی من تازه این ماشینو گرفتم اگه پاور گارد ببندم دونه دونه بره بالا مشکلی پیش نمیداد مثل ماشینهای معمولی بالا میره ممنون ویکی اینکه با دیود وصل کنم بدونه دزد گیر به چه گونه هست ممنون میشم راهنمایی کنید

۱۳۹۶/۰۴/۰۱

سلام خوبید دوباره مزاحم شدم اون سیمهای که بالا تو عکس نشون داده شده می توان برای پاور استفاده کرد یا عینه گفته شما باید از پشت هر موتور باید سیم کشی کنیم یا از پشت کلید می توان گرفت ممنون میشم دوباره راهنمایی کنید

۱۳۹۶/۰۴/۰۲

سلام
از اون سیم ها میشه استفاده کرد…

۱۳۹۶/۰۴/۳۱

سلام.
با توضیحات تکمیلتون صبح یدونه دزدگیر روی این ماشین بستم.
با عرض احترام لادری در سمت راننده که سیمش قرمزه، یکی از اون سیمهای سفید رکاب لادری سه در دیگه هست با پیدا کردن اون سیم هم کار کمتر طول میکشه هم کمتر سیمها قطع میشه.
ممنون

۱۳۹۶/۰۵/۰۲

سلام جناب صیفوری
ممنون بابت اطلاع رسانی و ارائه تجربتون…

۱۳۹۶/۰۶/۱۱

سلاام و عرض خسته نبااشی.برروی برلیانس۲۲۰ باپاور گارد چطور مییش پاورو نصب کرد ممنون میشم…

۱۳۹۶/۰۶/۱۵

لطفا بیشتر راهنمایی کنیدو همچنین ردو عکس زیر که روی پاور گارد بود کاملا توضیح دهید با تشکر

۱۳۹۶/۰۶/۱۵

آقای مهندس جوادی لطفا راهنمایی کنید برا پاور گارد نوشتید که چهار تا دیود ۴۰۰۷ نیاز هست، آیا برا اتصال این دیود ها رو به سیم های منفی طرف موتورشیشه بالابرها وصل کنم یا طرف کلید شیشه بالابرها وسیم ها رو قطع کنم و بعد وصل کنم به دیود و سر دیگر دیود رو به سیم بنفش گارد،و در انتها سیم های قطع شده طرف دیگه رو به گارد وصل کنم؟

۱۳۹۶/۰۶/۲۱

دوستان من یه تجربه ای در پاور گارد بستن بدون دزدگیر برا برلیانس کسب کردم که توضیح میدم شاید بدرد تون بخوره.
بعد از اینکه شما تمام مراحل رو طبق دستورات سایت برا پاور انجام دادید با زدن کلید قفل ریموت خواهید دید که شیشه ها دو سانت بیشتر بالا نمیره که این مشکل از سیم کشی پاور نیست و حتی از قدرت سیم بنفش پاور هم نیست فقط از این است که در برلیانس ۴۰ ثانیه که بعد از خاموش کردن ماشین برق پشت موتور شیشه بالابر ها میباشد در صورتی که شما کلید ریموت قفل رو نزنید و اگه قفل ریموت رو بزنید همون موقع تمام برق موتور شیشه ها قطع میشه و تنها این مشکل با دو عدد پاور گارد و یک رله حل میشه

۱۳۹۶/۰۶/۲۵

سلاام اقاای حیدریی. دوتا پاور با ی رله رو ب چ شکلی بستین؟ با ی پاور جوااب نمیداد؟ توی رکااب راننده بستین؟؟

۱۳۹۶/۰۸/۲۲

جناب جوادی عزیز؛میشه نحوهی نصب دو پاور گارد ویک رله رو برای این ماشین توضیح بدید؟ممنون میشم

۱۳۹۶/۰۶/۲۶

سلام. ماجیکار استاتری نصب کردم روی تیبا
اما برای رزرو دزدگیر وقتی سوئیچ بسته میشه ماشین شروع میکنه به استارت زدن
لطفا راهنمایی کنید
ممنون

۱۳۹۶/۰۹/۲۷

سلام
لطفا سوالتون رو در محل مناسب ارائه نمایید…

۱۳۹۶/۰۹/۱۵

با سلام و خسته نباشید به مهندس عزیز
اگه ما پاور گارد نصب کنیم باز هم نیاز به نصب دیود هست یا خیر

۱۳۹۷/۰۵/۰۷

سلام خدمت استاد جوادی
اینکه راهنما احتیاج به تحریک مثبت دارد میشه راهنمایی کنید ممنون میشم

۱۳۹۷/۱۱/۲۵

با سلام و خسته نباشین میخواستم بدون رو ماشین h220 میخوام رله قطع وصل کنم کدوم سیم پشت سوئیچ رو باید قطع کنم.

دیدگاهتان را بنویسید