31 اردیبهشت ۱۳۹۸ سه شنبه

حفاظت و امنیت

بهترین آموزشگاه حفاظتی و امنیتی

عضویت

محدودیت دسترسی

برخی از محتوای سایت فقط برای اعضا قابل روئیت است. در قسمت بالا دکمه عضویت و ورود وجود دارد. اگر عضو سایت هستید دکمه ورود را بزنید و وارد سایت شوید. اگر هنوز عضو سایت ما نشده‌اید از دکمه عضویت استفاده نمایید و به جمع ما بپیوندید.

در این ساعت گروه حفاظت و امنیت مجموعه‌ای کامل از سوالات متداول در زمینه سنسور دنده عقب (سنسور پارک) را برای شما کاربران گرامی تهیه و تدوین کرده است. برای مشاهده سوالات متداول سنسور دنده عقب در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

مجموعه‌ای کامل از سوالات متداول سنسور دنده عقب (سنسور پارک)

سوالات متداول سنسور دنده عقب

سوالات متداول سنسور دنده عقب:

آیا سنسور پارک (سنسور دنده عقب) را میتوان بر روی هر اتومبیلی نصب کرد؟

نکته: در خودروهای وانت در صورتیکه لامپ چراغ‌های دنده عقب از ولتاژ ۱۲ ولت تغذیه کنند، امکان نصب سنسور وجود دارد.

آیا پس از نصب سنسور پارک می‌توان خودرو را جهت شستشو به کارواش برد؟

 • بله، ساختار چشمی‌های سنسور دنده عقب به صورتی می‌باشد که این چشمی‌ها در برابر نفوذ آب، گرد و غبار، سرما و یا گرما مقاوم هستند و شستشوی خودرو آسیب و یا خللی در عملکرد آنها ایجاد نمی‌کند.

نکته: نمایشگر و کیت اصلی این دستگاه سنسور دنده عقب در برابر نفوذ آب مقاوم نمی‌باشند. این قطعات در صورت ورود آب آسیب خواهند دید. اما سرما و گرما تاثیری در عملکرد این قطعات ندارد.

عملکرد سنسور دنده عقب در شرایط بارندگی چگونه می‌باشد؟

 • در شرایط بارندگی سنسور دنده عقب ممکن است به خوبی عمل نکند.

سنسور دنده عقب چگونه فعال می‌شود؟

 • زمانی که خودرو در حالت دنده عقب باشد، مجموعه سنسور دنده عقب فعال می‌شود، در نتیجه سیستم سنسور دنده عقب در حالت حرکت رو به جلو و حالت خلاص فعالیتی ندارد.

آیا امکان نصب دو عدد چشمی سنسور بر روی سپر عقب به جای ۴ عدد چشمی وجود دارد؟

 • بله، این امکان وجود دارد.

آیا چشمی‌های سنسور در رنگ‌بندی‌های مختلف در بازار موجود می‌باشند تا بتوان متناسب با رنگ سپر هر خودرو آن‌ها را خریداری نمود؟

 • بله، ولی به طور معمول اکثر رنگ‌های مورد استفاده مشکی و سفید است.

آیا نصب سنسور دنده عقب باعث باطل شدن گارانتی خودرو می‌شود؟

 • خیر، با توجه به اینکه این سیستم برق  خروجی خود را از لامپ دنده عقب می‌گیرد و اختلالی در سیستم الکتریکی اتومبیل شما به وجود نمی‌آورد، نصب سنسور دنده عقب ضمانت نامه خودروها را باطل نمی‌کند.

مزایا و معایب سنسور دنده عقب (سنسور التراسنیک):

مزايا:

 • هزینه خرید سنسور التراسونیک تقريبا کمتر از سنسور دنده عقب الکترومغناطیسی می‌باشد.
 • سنسور التراسونیک حتی زمانی که که ماشین بدون حرکت و ثابت می‌باشد، (در صورتی که دنده ماشین در حالت دنده عقب باشد.) می‌توانند عمل کنند.

معایب:

 • این سنسورها در سربالایی و سرپایینی‌ها هم به اشتباه هشدار می‌دهند. این باگ به خاطر این می‌باشد که زمانی که ماشین در حالتی شیب دار می‌باشد، سپر ماشین به سراشیبی نزدیک می‌شود و چشمی‌های سنسور سراشیبی را به صورت یک مانع تشخیص می‌دهند و هشدار سیستم فعال می‌شود.
 • این سنسورها اجسام باریک و خیلی کوتاه (مانند بچه کوچک، میله و یا دوچرخه کوچک.) را به عنوان مانع تشخیص نمی‌دهند.
 • چشمی‌های سنسور دنده عقب التراسونیک در صورت کثیف بودن ممکن است دقیق عمل نکنند. حتی اگر کثیفی زیاد باشد کلا عمل نمی‌کند. همچنین موانعی از جنس فوم را تشخیص نمی‌دهد. چون فوم امواج صوتی را جذب می‌کند و بازتابی ندارد.
 • اگر سنسور دنده عقب التراسونیک به صورت کارخانه‌ای بر روی خودرو نصب نباشد، برای نصب نیاز به دریل کاری و سوراخ کردن سپر اتومبیل دارد.

مجموعه کاملی از آنچه راجع به سنسور دنده عقب باید بدانیم

دیدگاهتان را بنویسید