01 خرداد ۱۳۹۸ چهارشنبه

حفاظت و امنیت

بهترین آموزشگاه حفاظتی و امنیتی

عضویت

محدودیت دسترسی

برخی از محتوای سایت فقط برای اعضا قابل روئیت است. در قسمت بالا دکمه عضویت و ورود وجود دارد. اگر عضو سایت هستید دکمه ورود را بزنید و وارد سایت شوید. اگر هنوز عضو سایت ما نشده‌اید از دکمه عضویت استفاده نمایید و به جمع ما بپیوندید.

در این ساعت گروه حفاظت و امنیت اطلاعاتی کامل و تخصصی در مورد افزایش دهنده طول کابل شبکه را برای شما کاربران گرامی تهیه و تدوین کرده است. برای مشاهده این مطالب در ادامه با ما همراه باشید.

افزایش دهنده طول کابل شبکه چیست؟

طول کابل شبکه

افزایش دهنده طول کابل شبکه یا POE Exender وسیله ایست که امکان کابلکشی شبکه برای طول‌های بیش از ۱۰۰ متر را برای شما میسر می‌کند.

محدودیت کابل کشی شبکه:

همانطور که احتمالا می‌دانید کابل کشی شبکه‌های شبکه CAT6 دارای محدودیت طول تا ۱۰۰ متر است. این محدودیت طول ۱۰۰ متر برای محیط‌های استاندارد با درصد نویز محیطی پایین و کابل با کیفیت بالا تعریف شده، در صورتی که کیفیت کابل شما پایین باشد یا نویز الکترومغناطیسی زیادی در محیط وجود داشته باشد ممکن است متراژ مجاز کابل کشی از این مقدار به مراتب کمتر شود.

راه حل‌ها

راه حل‌های مختلفی برای افزایش طول کابل کشی در شبکه‌های کامپیوتری مورد استفاده قرار می‌گیرد:

  • استفاده از سوئیچ در میانه راه: استفاده از سوئیچ می‌تواند طول کابل کشی شما را افزایش دهد. این افزایش نهایتا می‌تواند تا ۵ سوئیچ متصل به هم را پوشش دهد که طول کابل‌کشی شما را در بهترین حال به ۵۰۰ متر خواهد رساند. استفاده از سوئیچ یک عیب بزرگ دارد و آن هم نیاز به وجود برق در محل نصب سوئیچ خواهد بود. اگر مسیر کابل در یک لوله یا کانال باشد نصب سوئیچ برای تقویت سیگنال بسیار مشکل خواهد بود.
  • استفاده از روش‌های دیگر انتقال شبکه مانند فیبر یا آنتن: این روش بهترین جایگزین برای مسیرهای طولانی‌تر از ۵۰۰ متر خواهد بود. در صورتی که مسیر شما بیش از ۵۰۰ متر طول داشته باشد. تنها راه حل، استفاده از فیبر نوری یا آنتن رادیویی برای انتقال اطلاعات است.
  • استفاده از افزایش دهنده کابل: افزایش دهنده‌های طول کابل تنها در سیستم‌های POE کار می‌کنند. این دستگاه‌ها از طریق تغذیه POE موجود در کابل تغذیه می‌شوند و اطلاعات را تقویت می‌کنند. در بهترین حالت می‌توان از ۵ افزایش دهنده استفاده کرد که طول کابل را نهایتا به ۵۰۰ متر خواهد رساند.

مشخصات افزایش دهنده‌های طول کابل شبکه:

افزایش دهنده‌های طول کابل تجهیزات بسیار ساده و کوچکی هستند که می‌توانند کمک زیادی به شما در طراحی یا اجرای سیستم دوربین‌ مداربسته کنند. این دستگاه‌ها نیازی به تغذیه خارجی ندارد و از طریق برق POE موجود در کابل شبکه تغذیه می‌شوند، پس توجه داشته باشید که استفاده از آنها در شبکه‌های غیر POE بی‌فایده است.
این دستگاه‌ها معمولا برای محیط‌‌های داخلی طراحی شده‌اند پس در صورت نیاز به نصب آنها در محیط خارجی از باکس مناسب استفاده کنید تا دستگاه را از خطر نفوذ رطوبت و گرد و غبار در امان دارد.

Schematic POE Extender
نحوه اتصال کامپیوتر از طریق افزایش دهنده طول کابل
دیدگاهتان را بنویسید