01 خرداد ۱۳۹۸ چهارشنبه

حفاظت و امنیت

بهترین آموزشگاه حفاظتی و امنیتی

عضویت

محدودیت دسترسی

برخی از محتوای سایت فقط برای اعضا قابل روئیت است. در قسمت بالا دکمه عضویت و ورود وجود دارد. اگر عضو سایت هستید دکمه ورود را بزنید و وارد سایت شوید. اگر هنوز عضو سایت ما نشده‌اید از دکمه عضویت استفاده نمایید و به جمع ما بپیوندید.

در این ساعت گروه حفاظت و امنیت روش زدن سوکت شبکه یکی از قسمت‌های نصب دوربین مداربسته شبکه را برای شما کاربران گرامی تهیه و تدوین کرده است. با ما همراه باشید…

آموزش تخصصی و کامل زدن سوکت شبکه دوربین‌ مداربسته

تجهیزات مورد نیاز

سوکت شبکه دوربین مداربسته
تجهیزات شبکه

نکته: در رابطه با انتخاب نوع کابل شبکه حتما به شرایط محل نصب و نوع کاربری کابل توجه کنید. سوکت شبکه با توجه به نوع کابل انتخاب خواهد شد.

مراحل انجام زدن سوکت شبکه دوربین مداربسته

۱- ابتدا کابل شبکه را به اندازه حدود ۲٫۵ سانتی‌متر (یک اینچ) مانند شکل لخت کنید. برای لخت کردن کابل می‌توانید از سیم لخت کن یا کاتر استفاده کنید.

سوکت شبکه دوربین مداربسته
نحوه لخت کردن کابل شبکه

۲- سیم‌های موجود در کابل را کاملا باز کنید و آن‌ها را با توجه به رنگشان زوج کنید. (مثلا کابل نارنجی و سفید نارنجی در یک زوج قرار می‌گیرند.)

سوکت شبکه دوربین مداربسته
نحوه زوج کردن سیم‌ها

۳- با توجه به نوع اتصال مورد نظرتان (استریت یا کراس) سیم‌ها را درست مرتب کنید. ترتیب رنگ سیم‌ها برای هر یک از انواع اتصالات را در شکل زیر می‌بینید. همانطور که در شکل مشخص است در اتصال کراس یکی از سرهای کابل دارای رنگ بندی متفاوت است. در ادامه به کاربرد کابل‌های کراس هم اشاره خواهیم کرد.

سوکت شبکه دوربین مداربسته
نحوه رنگ‌بندی در اتصال کراس

 

سوکت شبکه دوربین مداربسته
نحوه رنگ‌بندی در اتصال استریت

 

۴- پس از مرتب کردن رنگ‌ها با توجه به اتصال آن‌ها، سر سیم‌ها را صورت کاملا صاف قیچی کنید به طوری که حدود ۱٫۳ سانتی‌متر از سیم‌ها سخت بماند. توجه کنید که لخت ماندن زیاد سیم‌ها باعث می‌شود کابل به خوبی به سوکت متصل نشود.

سوکت شبکه دوربین مداربسته
نحوه قیچی کردن سیم‌ها

۵- پس از قیچی شدن سیم‌ها آن‌ها را به همان صورت وارد سوکت می‌کنید تا به شکل زیر درآید. توجه کنید که سیم‌ها حتما مانند عکس تا ته سوکت رفته باشند. به نحوه قرارگیری عایق آبی رنگ کابل هم توجه داشته باشید. عایق حتما باید تا داخل سوکت برسد.

سوکت شبکه دوربین مداربسته
نحوه قرار گرفتن سیم‌ها در سوکت

۶- در مرحله نهایی سوکت را مانند شکل به وسیله دستگاه پرس، پرس کنید. دسته‌های پرس را محکم فشار دهید تا از اتصال درست سیم‌ها با سرسوکت مطمئن شوید.

سوکت شبکه دوربین مداربسته
پرس کردن سوکت شبکه

۷- یک سر از کابل شما قابل استفاده است.

چه زمانی از کابل شبکه استریت یا کراس استفاده می کنیم؟

در صورتی که نیاز به اتصال دستگاهی به سوئیچ یا روتر باشد باید از اتصال استریت استفاده کرد. در رابطه با NVRهای POE که برای هر دوربین سوکت متفاوت دارند نیز از اتصال استریت استفاده کرد.
اما در صورتی که نیاز به اتصال مستقیم دوربین شبکه به کامپیوتر باشد باید از اتصال کراس استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید