01 خرداد ۱۳۹۸ چهارشنبه

حفاظت و امنیت

بهترین آموزشگاه حفاظتی و امنیتی

عضویت

محدودیت دسترسی

برخی از محتوای سایت فقط برای اعضا قابل روئیت است. در قسمت بالا دکمه عضویت و ورود وجود دارد. اگر عضو سایت هستید دکمه ورود را بزنید و وارد سایت شوید. اگر هنوز عضو سایت ما نشده‌اید از دکمه عضویت استفاده نمایید و به جمع ما بپیوندید.

دوربین‌های مداربسته بیسیم تکنولوژی‌های متفاوتی دارند. از آنجایی که دوربین‌ مداربسته آنالوگ در حال حاضر نوع رایجتر از دوربین‌های مداربسته هستند در این مطلب کمی در رابطه با سیستم‌های بی‌سیم یا وایرلس آنالوگ صحبت خواهیم کرد. با گروه حفاظت و امنیت همراه باشید.

بی‌سیم

فرستنده‌های رادیویی آنالوگ چطور کار می‌کنند؟

این دستگاه‌ها متشکل از یک فرستنده و یک گیرنده رادیویی است. هر یک از این دستگاه‌ها به تغذیه نیاز خواهند داشت. در طرف فرستنده شما دوربین را متصل کرده و سیگنال‌ها را ارسال می‌کنید. در طرف گیرنده شما دستگاه DVR را به گیرنده متصل کرده کنید و سیگنال‌های دریافت شده به آن انتقال می‌یابد.
قدرت و برد دستگاه‌های فرستنده-گیرنده رادیویی با توجه به میزان توان آنها مشخص می‌شود. هرچه توان دستگاه بی‌سیم بیشتر باشد، برد آن بیشتر خواهد بود. معمولا این دستگاه‌ها برای دوربین مداربسته ۱ تا ۲ وات توان دارند.

مزایای استفاده از این دستگاه‌ها در چیست؟

فرستنده‌های رادیویی ثبات خیلی بیشتری نسبت به فرستنده‌های داخلی دوربین‌های آنالوگ دارند. گرچه شاید هزینه استفاده آنها کمی بیشتر شود.
گذشته از این شما می‌توانید فرستنده را برای هر نوع از دوربین آنالوگ استفاده کنید و محدودیتی در انتخاب دوربین‌های مداربسته نخواهید داشت.

معایب استفاده از این دستگاه در چیست؟

به طور کلی فرستنده‌ای آنالوگ دارای حساسیت زیادی در مقابل نویزهای الکترومغناطیسی هستند. این بزرگترین نقطه ضعف انواع فرستنده‌های آنالوگ است. همچنین در زمان نصب باید به موانع موجود در مسیر نیز توجه کنید. هر نوع مانع فیزیکی مانند دیوار می‌تواند برد ارسال اطلاعات دوربین‌ها را به شدت کاهش دهد.

دیدگاهتان را بنویسید