Logo
Logo

حفاظت و امنیت

بهترین آموزشگاه حفاظتی و امنیتی

معرفی و نحوه عملکرد دزدگیر اماکن بتا مدل Z7-GSM

معرفی و نحوه عملکرد دزدگیر اماکن بتا مدل Z7-GSM

در این ساعت گروه حفاظت و امنیت راهنمای معرفی و نحوه عملکرد دزدگیر اماکن بتا مدل Z7-GSM را برای شما کاربران گرامی تهیه و تدوین کرده است. برای مشاهده این راهنمای کامل در ادامه با ما همراه باشید.

معرفی و نحوه عملکرد دزدگیر اماکن بتا مدل Z7-GSM

معرفی و نحوه عملکرد دزدگیر اماکن بتا مدل Z7-GSM
دزدگیر اماکن بتا مدل Z7-GSM

جدیدترین محصول شرکت بتا در حوزه سیستم‌های حفاظتی و امنیتی است، که جهت افزایش رضایتمندی مشتریان ۷ زون روی دزدگیر تعبیه شده است. قابلیت ضبط پیام هشدار دلخواه و نام‌گذاری ریموت‌ها و زون‌های باسیم و بی‌سیم، موجب سهولت کار با این دستگاه دزدگیر اماکن شده است. همچنین در صورتیکه چند دزدگیر بتا در موقعیت‌های جغرافیایی متفاوت نصب شده باشند، از طریق اپلیکیشن سانترال، امکان مانیتورینگ تعداد نامحدودی دستگاه وجود دارد.

مشخصات فنی دزدگیر اماکن بتا مدل Z7-GSM:

 • ذخیره و نمایش ۲۰۰ گزارش ارسالی از دزدگیر به همراه ساعت و تاریخ
 • ذخیره و نمایش ۲۰۰ عملکرد کنترلی انجام شده با پیامک به همراه ساعت و تاریخ
 • قابلیت تغییر رمز دستگاه از طریق نرم‌افزار
 • امکان نام‌گذاری برای ۱۰ ریموت دزدگیر بتا
 • دارای سانترال با قابلیت مانیتور کردن سیستم‌های حفاطتی اماکن در تعداد نامحدود
 • دارای ساعت و تقویم شمسی و میلادی
 • دارای ۲۰ حافظه برای دفترچه تلفن
 • امکان نام‌گذاری برای زون‌های باسیم و بی‌سیم دزدگیر بتا

نحوه عملکرد دزدگیر اماکن بتا مدل Z7-GSM:

حالت‌های تحریک

Z7‌-‌GSM دارای ۲ حالت تحریک است که در ادامه شرح داده شده‌اند.

تحریک سطحی (Level Trigger):

در این حالت هرگاه تحریک قطع شود (زمان آژیر تمام شود)، دستگاه اقدام به شماره‌گیری بعدی نمی‌کند.
برای فعال کردن این حالت کافی است، مراحل روبرو را انجام دهید:
معرفی و نحوه عملکرد دزدگیر اماکن بتا مدل Z7-GSM

تحریک لبه (Edge Trigger):

در این حالت حتی اگر تحریک قطع شود (زمان آژیر تمام شود) دستگاه با تمام شماره‌های موجود در حافظه تماس می‌گیرد. برای فعال کردن این حالت مراحل روبرو را انجام دهید:
Z7-GSM-safety-security.ir

نکته: در حالت پیش فرض، دستگاه در حالت اول (تحریک سطح) قرار داده شده است و پس از جدا شدن تحریک، از ادامه ارسال پیامک و یا تماس‌گیری ممانعت خواهد کرد.

برای قطع ادامه شماره گیری دستور مقابل را SMS کنید.
معرفی و نحوه عملکرد دزدگیر اماکن بتا مدل Z7-GSM

عملکرد تحریک Home security:

پس از فعال شدن زون‌ها و همزمان با فعال شدن آژیر، تحریک Home security فعال شده و:

 1. به شماره‌های موجود در حافظه ۱ تا ۱۰ هشدار تحریک را SMS می‌کند.
 2. با شماره‌های موجود در حافظه ۱۱ تا ۲۰ از طریق سیم‌کارت، تماس گرفته و پیام ضبط شده را پخش می‌کند.
 3. در این مرحله دستگاه با شماره‌هایی که در مرحله قبل موفق به تماس با آنها نشده است، از طریق خط ثابت تماس می‌گیرد.

سانترال:

سانترال یک سیستم مانیتورینگ بی‌سیم است، که از طریق شبکه‌های تلفن همراه با دستگاه ارتباط برقرار می‌کند. با استفاده از سانترال بتا می‌توان بر تعداد نامحدودی از دستگاه‌های حفاظتی که در اماکن مختلف نصب شده‌اند، نظارت داشت. بدین ترتیب در صورت وجود هر نوع رویدادی در این اماکن، فردی که مانیتورینگ سانترال را در اختیار دارد، سريعا متوجه وجود آلارم شده و در اسرع وقت می‌تواند نسبت به رفع آن اقدامات لازم را انجام دهد.

راه‌اندازی و استفاده از سانترال بسیار آسان است و برای استفاده از آن نیاز به سیم‌بندی نیست، فقط کافی است سانترال را فعال کرده، نرم‌افزار آن را نصب نموده و با استفاده از نرم‌افزار و نقشه موجود در آن به راحتی مکان وقوع آلارم و علت آن را مشاهده نمود. به عنوان مثال یک مجتمع تجاری یا اداری ۵ طبقه را فرض کنید که در هر طبقه ۱۰ واحد وجود دارد. در صورت نصب و استفاده از قابلیت سانترال دزدگیر Z7-GSM در تمام واحدها، به محض وقوع آلارم، نرم افزار مانیتورینگ واحدی را که سیستم حفاظتی در آن آلارم داشته را مشخص کرده و نوع آلارم را اعلام خواهد کرد. در ادامه مطلب نحوه فعال‌سازی سانترال ذکر شده است.

خانه شماره ۲۱ حافظه Z7-GSM برای ذخیره شماره تماس سانترال در نظر گرفته شده است. با فعال سازی سانترال و ذخیره شماره تماس در حافظه ۲۱، در صورت وقوع آلارم، دستگاه مدیر را از آن مطلع کرده و پیامکی حاوی کد بخصوصی برای کاربر سانترال ارسال خواهد کرد. نرم افزار سانترال با توجه به پیامک دریافتی از تلفن‌کننده، اتفاق رخ داده و محل دقیق آن را برای کاربر سانترال مانیتور کرده و وی را از نوع رویداد مطلع خواهد ساخت.

معرفی و نحوه عملکرد دزدگیر اماکن بتا مدل Z7-GSM

ویژگی‌ها عملکرد سانترال دزدگیر اماکن بتا مدل Z7-GSM:

 • مانیتورینگ: تعداد نامحدود.
 • ذخیره گزارش‌ها: نامحدود
 • تهیه نسخه پشتیبان SD card و Email
 • نمایشگر: ۷ تا ۱۰ اینچ و امکان پخش همزمان روی TV
 • زبان: فارسی و انگلیسی
 • تقویم: هجری شمسی و میلادی
 • نمایش اطلاعات: روی نقشه
 • آلارم صوتی: ۳ نوع، قابل تنظیم

در صورت تمایل، مدیر سیستم می‌تواند به کاربر سانترال اجازه دسترسی به برخی از تنظیمات و پارامترهای کنترلی را بدهد. دسترسی‌های سانترال شامل فعال و غیرفعال کردن دزدگیر، ارسال شارژ برای سیم‌کارت اعتباری، استعلام میزان شارژ سیم‌کارت و دریافت گزارش است.

توجه داشته باشید که کاربر سانترال در صورت در اختیار داشتن رمز Z7-GSM قادر به استفاده از دسترسی‌های داده شده توسط مدیر خواهد بود.

نرم‌افزار سانترال قابلیت Backup گرفتن را دارد تا در صورت نیاز بتوان از آن برای بازگرداندن اطلاعات پاک شده استفاده نمود.

تغییر متن پیامک:

دستگاه برای تحریک Home Security متن مشخصی را SMS می‌کند.

معرفی و نحوه عملکرد دزدگیر اماکن بتا مدل Z7-GSM

مثال: جهت تغییر متن به «توجه خطر»، کافی است عبارت زیر به دستگاه SMS شود.

Z7-GSM-safety-security.ir

با استفاده از نرم افزار تلفن همراه Z7-GSM، به راحتی این تغییر متن امکان پذیر است.

نکته: توجه داشته باشید که فقط مدیر سیستم، مجاز به این کار است. متن جدید باید کمتر از ۵۰ حرف بوده و می‌تواند فارسی یا انگلیسی یا ترکیبی از هر دو زبان باشد.

جهت پاک کردن پیام ذخیره شده فرمول تغییر متن تحریک را بدون متن جدید ارسال کنید.

چراغ‌های پنل دستگاه:

 • POWER: روشن بودن این چراغ نشان دهنده وصل بودن برق شهر است.
 • ARM: در حالت فعال (ARM) این چراغ روشن بوده و در حالت غیرفعال (DISARM) این چراغ خاموش است. در حالت نیمه‌فعال (PART SET) این چراغ روشن بوده و چراغ ALARM چشمک‌زن خواهد شد.
 • ALARM: در هنگام فعال شدن آژیر این چراغ روشن می‌شود. پس از پایان مدت آژیر یا غیرفعال شدن دستگاه، این چراغ به صورت چشمک‌زن در می‌آید تا وقوع آلارم را به اطلاع مصرف کننده برساند. در صورت وجود آلارم، هنگام غیرفعال کردن دزدگیر، دستگاه با سه تک آژیر وقوع آلارم را به اطلاع استفاده کننده می‌رساند.
 • ZONE1 , ZONE2 , ZONE3 , ZONE4 , ZONE5 , ZONE6 , ZONE7: در حالت غیرفعال (DISARM) با تحریک هر منطقه (باز شدن مدار آن) چراغ زون مربوطه روشن و با رفع تحریک یا بسته شدن زون، چراغ خاموش می‌شود؛ اما در هنگام فعال بودن دستگاه در صورت تحریک هر زون، چراغ آن روشن شده و روشن می‌ماند، حتی با غیرفعال شدن دستگاه نیز این چراغ روشن می‌ماند تا مسیر تحریک را مشخص کند (در این حالت چراغ ALARM به صورت چشمک‌زن است. برای پاک کردن حافظه آلارم کافی است، دستگاه یکبار ARM و DISARM شود.

نکته: هرگاه دستگاه در هنگام غیرفعال شدن ۳ تک آژیر بزند، پیش از فعال کردن مجدد دستگاه می‌توانید از روی چراغ‌های دستگاه منطقه تحریک شده را مشخص نمایید. فعال کردن مجدد دستگاه حافظه آلارم را پاک می‌کند.

طرز کار و نحوه عملکرد معرفی و نحوه عملکرد دزدگیر اماکن بتا مدل Z7-GSM:

دستگاه دارای سه حالت زیر است:

 1. فعال ARM
 2. غيرفعال (DISARM)
 3. نیمه‌فعال (PARTSET)

فعال (ARM):

با فشردن دکمه ریموتحفاظت و امنیت . آنیک مدل A700، دستگاه با یک تک آژیر فعال می‌شود. چراغ ARM به نشانه فعال بودن دستگاه روشن می‌شود. در این حالت همه زون‌ها فعال خواهند بود. با فشار مجدد این دکمه ریموت، آژیر اضطراری به صورت لحظه‌ای فعال می‌شود.

غیرفعال (DISARM):

با فشردن دکمه حفاظت و امنیت . آنیک مدل A700 ريموت، دستگاه با دو تک آژیر غیرفعال می‌شود. اگر در هنگام فعال بودن دستگاه، آلارم اتفاق افتاده باشد، دزدگیر با یک تک آژیر اضافه وجود آلارم را اعلام می‌کند. در حالت غیرفعال اگر زون ۴ در وضعیت ۲۴ ساعته باشد، در صورت تحریک آن، دستگاه یک دوره آلارم می‌زند. در این حالت با فشردن دکمهحفاظت و امنیت . آنیک مدل A700ریموت، آلارم قطع شده و زون ۲۴ ساعته غیرفعال می‌شود.

برای فعال شدن مجدد زون ۲۴ ساعته کافی است، دستگاه یکبار فعال و غیرفعال شود.

زون ۵ (Fire) نیز در این حالت فعال است. در صورت تحریک این زون چراغ ALARM روشن شده و دزدگیر آلارم خواهد زد. با فشردن دکمهحفاظت و امنیت . آنیک مدل A700ريموت، آلارم قطع شده و پس از رفع تحریک، این زون مجدد آماده کار می‌شود.

نیمه‌فعال (PARTSET):

با فشردن دکمهحفاظت و امنیت . آنیک مدل A700ریموت، دستگاه با یک بیپ نیمه‌فعال می‌شود. در این حالت زون‌های ۱، ۲ و ۵ (Fire) فعال خواهند بود. اگر زون ۴ در حالت ۲۴ ساعته باشد، در این وضعیت فعال می‌شود. در این حالت چراغ ARM روشن شده و چراغ ALARM به صورت چشمک‌زن درخواهد آمد.

امکانات ویژه عملکرد دزدگیر اماکن بتا مدل Z7-GSM:

حفاظت مضاعف:

در حالت فعال اگر فیوز AUX (فيوز F2) که به عنوان تغذیه تجهیزات جانبی در نظر گرفته شده است، بسوزد، دستگاه آلارم خواهد داد.

این ویژگی برای جلوگیری از ایجاد اتصال در سیم‌بندی نیز مفید است.

نکته: در صورتی که به محض روشن کردن دزدگیر، آژیر فعال شد، سالم بودن فیوز AUX را بررسی کنید (هرگز از سیم به عنوان فیوز استفاده نکنید).

هشدار اعلام عملکرد نادرست بلندگو

در صورت ایجاد هر نوع نقص در عملکرد بلندگو مانند قطعی سیم، خرابی بلندگو، سوختن بلندگو و …. دزدگیر Z7-‌GSM بتا نقص عملکرد بلندگوی خارجی را اعلام خواهد کرد. جهت اعلام این مشکل بلندگوی داخلی و آژیر (SIREN) فعال شده و آلارم خواهند زد. همچنین از طریق ارسال SMS به کاربر هشدار داده خواهد شد.

جهت فعال یا غیرفعال کردن این قابلیت مراحل زیر را انجام دهید:

 • دستگاه را در حالت غیرفعال (DISARM) قرار دهید.
 • از قرار داشتن جامپر (J1) در جای خود مطمئن شده، فیوز AUX را از مدار خارج کرده، سپس دکمه LEARN روی برد دستگاه را فشار داده و نگه دارید.
 • دکمهحفاظت و امنیت . آنیک مدل A700وحفاظت و امنیت . آنیک مدل A700یکی از ریموت‌ها را همزمان فشار دهید.
 • دکمه LEARN را رها کنید.
 • فيوز AUX را در جای خود قرار دهید.
  در این حالت دستگاه با یک بیپ فعال شدن هشدار عملکرد نادرست بلندگو را اعلام می‌کند.
 • با تكرار مراحل فوق، این قابلیت را به حالت اولیه دستگاه (غيرفعال) برمی‌گرداند (با ۲ بیپ).

نکته: در صورت عدم استفاده از بلندگو، لطفا این قابلیت را غیرفعال نمایید.

حذف خودکار زون:

اگر یکی از زون‌ها باز بماند، دستگاه برای آن ۲ دوره آژیر می‌زند و سپس زون باز را از مدار خارج می‌کند. هر زمان که زون بسته شود، دوباره به مدار باز می‌گردد.

باز و بسته شدن زون می‌تواند به دفعات موجب آلارم شود.

نمونه‌هایی از گزارش‌های ارسالی:

معرفی و نحوه عملکرد دزدگیر اماکن بتا مدل Z7-GSM

زون بی‌سیم Wireless:

زون‌های ۲ و ۳ دزدگیر Z7-GSM برای ارتباط مستقیم با مگنت، چشمی و یا شاسی اضطراری بی‌سیم طراحی شده‌اند. تحریک شدن هر کدام از این زون‌ها، توسط چراغ مربوط به آن زون نمایش داده می‌شود. می‌توان همزمان روی این زون‌ها از چشم بی‌سیم و باسیم استفاده کرد.

نکته: بر روی این دو زون حداکثر تا ۱۰ عدد چشم بی‌سیم را می‌توان کد داد.

لینک دانلود مستقیم نرم افزار دزدگیر بتا Z7 GSM از بازار

راهنمای نصب و راه‌اندازی دزدگیر اماکن بتا مدل Z7-GSM

راهنمای کامل نحوه انجام تنظیمات دزدگیر اماکن بتا مدل Z7-GSM

مطالب پیشنهادی

آموزش راه‌اندازی سیم‌های قفل مرکزی انواع دزدگیر
آموزش راه‌اندازی سیم‌های قفل مرکزی انواع دزدگیر
راهنمای کامل امکانات و ویژگی‌های دزدگیر اماکن دزدگیر CLASSIC Z4 ULTRA SECURITY
راهنمای کامل امکانات و ویژگی‌های دزدگیر اماکن دزدگیر CLASSIC Z4 ULTRA SECURITY
دوربین پلاک خوان خودرو
دوربین پلاک خوان خودرو
دوربین مداربسته گردان یا PTZ چیست؟
دوربین مداربسته گردان یا PTZ چیست؟
چهار راه افزایش ذخیره سازی دوربین مداربسته بدون افزایش هارد
چهار راه افزایش ذخیره سازی دوربین مداربسته بدون افزایش هارد
اطلاعات کامل درباره دوربین مداربسته ثابت
اطلاعات کامل درباره دوربین مداربسته ثابت
آموزش اتصال دوربین مداربسته به کامپیوتر یا لپ تاپ
آموزش اتصال دوربین مداربسته به کامپیوتر یا لپ تاپ
جك پروتكو مدل LEADER – نحوه انتخاب جک متناسب با وزن درب
جك پروتكو مدل LEADER – نحوه انتخاب جک متناسب با وزن درب
Optical Zoom یا زوم اپتیکال به چه معناست؟
Optical Zoom یا زوم اپتیکال به چه معناست؟
معرفی و نصب دستگاه دزدگیر اماکن سیم‌کارتی مدل GM870
معرفی و نصب دستگاه دزدگیر اماکن سیم‌کارتی مدل GM870
راهنمای سیم‌بندی سری چشمی دزدگیر اماکن
راهنمای سیم‌بندی سری چشمی دزدگیر اماکن
راهنمای کامل و فارسی کارایی دزدگیر اماکن پارادوکس
راهنمای کامل و فارسی کارایی دزدگیر اماکن پارادوکس
کاتالوگ فارسی دزدگیر استیل میت تصویری ردبت
کاتالوگ فارسی دزدگیر استیل میت تصویری ردبت
نحوه کنترل و عملکرد دزدگیر اماکن فایروال F9 و F10
نحوه کنترل و عملکرد دزدگیر اماکن فایروال F9 و F10
راهنمای کامل تنظیمات دزدگیر مستر مدل M910
راهنمای کامل تنظیمات دزدگیر مستر مدل M910
آموزش نحوه اتصال برد تک رله و چهار رله به پنل دزدگیر اماکن
آموزش نحوه اتصال برد تک رله و چهار رله به پنل دزدگیر اماکن
راهنمای کامل و فارسی دزدگیر اماکن GAP 4ZONE
راهنمای کامل و فارسی دزدگیر اماکن GAP 4ZONE
آموزش کامل نحوه کددهی ریموت دزدگیر هوتای (huatai)
آموزش کامل نحوه کددهی ریموت دزدگیر هوتای (huatai)
راهنمای سیم‌بندی و نصب دستگاه دزدگیر اماکن GAP T11
راهنمای سیم‌بندی و نصب دستگاه دزدگیر اماکن GAP T11
نحوه کددهی ریموت دزدگیر زیتونیکس مدل طلایی و نقره‌ای
نحوه کددهی ریموت دزدگیر زیتونیکس مدل طلایی و نقره‌ای
راهنمای کامل نصب و راه‌اندازی دزدگیر اماکن هوشمند فایروال
راهنمای کامل نصب و راه‌اندازی دزدگیر اماکن هوشمند فایروال
محدودیت دسترسی...برای اینکه بتوانید نظر خود را ثبت کنید، باید وارد سایت شوید.
ورود به سایت
دفتر فروش:
(+98) 21 36 870 315
(+98) 21 36 870 285