04 اردیبهشت ۱۳۹۸ چهارشنبه

حفاظت و امنیت

بهترین آموزشگاه حفاظتی و امنیتی

عضویت

محدودیت دسترسی

برخی از محتوای سایت فقط برای اعضا قابل روئیت است. در قسمت بالا دکمه عضویت و ورود وجود دارد. اگر عضو سایت هستید دکمه ورود را بزنید و وارد سایت شوید. اگر هنوز عضو سایت ما نشده‌اید از دکمه عضویت استفاده نمایید و به جمع ما بپیوندید.

در این ساعت گروه حفاظت و امنیت برای شما دوستان عزیز اطلاعاتی درباره دوربین مداربسته حرارتی تهیه و تدوین کرده است. برای مشاهده این مطالب در ادامه با ما همراه باشید…

دوربین مداربسته حرارتی چیست؟

دوربین‌های مداربسته حرارتی یا گرمایی (Thermal CCTV Camera) نوعی از دوربین‌ مداربسته هستند که تصاویر خود را به جای نور با توجه به شکل حرارتی محیط می‌سازند.

دوربین‌های حرارتی چطور کار می‌کنند؟

دوربین‌های مداربسته حرارتی ساختاری تا حدی مشابه به دوربین‌های مداربسته عادی دارند. در این نوع دوربین‌ها بسیاری از قسمت‌های دوربین عملکردی مشابه دارند.

دوربین حرارتی از طریق یک لنز پرتوهای گرمایی منتشر شده توسط اجسام گرم را بر روی چیپ تصویر گرمایی متمرکز می‌کنند. چیپ تصویر این دوربین‌ها به جای دیود حساس به نور از دیودهای حساس به پرتوهای گرمایی تشکیل شده است. این دیودها پس از برخورد پرتوهای گرما با توجه به شدت آن مقداری از ولتاژ را ایجاد می‌کنند که در نهایت به اطلاعات دیجیتال یا سیگنال‌های آنالوگ تبدیل می‌شود و از این طریق شما خواهید توانست آن‌ها را در یک نمایشگر ببینید.

کاربرد دوربین‌های مداربسته حرارتی چیست؟

دوربین‌های حرارتی با توجه به خصوصیات و مشخصاتشان تنها کاربری‌های مرتبط با ردیابی و تشخیص دارند. عمده کاربری این دوربین‌ها برای محل‌هایی با حساسیت امنیتی بالاست. این دوربین به کاربر امکان می‌دهد تا اطلاعات حرارتی محیط اطراف خود را دریافت کند. این اطلاعات می‌تواند نقش حیاطی در ایجاد امنیت بیشتر در محیط را داشته باشد.

Thermal Sample
مقایسه تصویر دوربین مداربسته عادی و دوربین حرارتی و امکان مشاهده جزئیات خاص

نقاط قوت و ضعف دوربین‌های حرارتی

نقاط قوت

  • دوربین‌های حرارتی امکان تشخیص موجودات زنده و خودروها را تا برد بسیار بالا را فراهم می‌کند.
  • دوربین‌های حرارتی امکان تشخیص و مکان‌یابی موجودات زنده و خودروها را در شرایط بد آب و هوایی ایجاد می‌کنند.
  • دوربین‌های حرارتی می‌تواند امکان دسترسی به اطلاعات حرارتی محیط را فراهم کند. این اطلاعات می‌تواند کاربردهای مهم و خاصی داشته باشد. برای مثال زنده بودن یک جسم یا موجود را نشان دهد. یا روشن بودن یک خودروی بی‌حرکت را تشخیص دهد.

نقاط ضعف

  • دوربین‌های حرارتی رزولوشن بسیار محدودی دارند (نهایتا تا ۲۸۸×۳۸۴) که در تشخیص جزئیات تصویر شما را با مشکل رو به رو خواهد کرد.
  • دوربین‌های حرارتی با توجه به دادن تصویر حرارتی از صورت، نمی‌توانند امکان تشخیص هویت افراد را ایجاد کنند.
  • دوربین‌های حرارتی به نسبت پرهزینه هستند.
دیدگاهتان را بنویسید