31 فروردین ۱۳۹۸ شنبه

حفاظت و امنیت

بهترین آموزشگاه حفاظتی و امنیتی

عضویت

محدودیت دسترسی

برخی از محتوای سایت فقط برای اعضا قابل روئیت است. در قسمت بالا دکمه عضویت و ورود وجود دارد. اگر عضو سایت هستید دکمه ورود را بزنید و وارد سایت شوید. اگر هنوز عضو سایت ما نشده‌اید از دکمه عضویت استفاده نمایید و به جمع ما بپیوندید.

اتصال دوربین مداربسته به آنتن مرکزی یکی از درخواست‌های مشتریان دوربین مداربسته است.

گروه حفاظت و امنیت در این مطلب نحوه نصب این تجهیزات را آموزش خواهد داد.

اتصال دوربین مداربسته به آنتن مرکزی

آنتن مرکزی

انتن مرکزی چطور کار می‌کند؟

روش کار سیستم آنتن مرکزی بسیار ساده است. این سیستم در ساده‌ترین حالت از یک آنتن، یک تقویت کننده و یک یا چند اسپلیتر یا تقسیم کننده تشکیل شده است. هر یک از این تجهیزات وظیفه خاص خود را دارند. آنتن وظیفه دریافت سیگنال‌های تلویزیونی را برعهده دارد. تقویت کننده خروجی آنتن را تقویت می‌کند تا پس از تقسیم سیگنال‌ها دچار افت نشوند. وظیفه اسپلیتر یا تقسیم کننده هم تقسیم کردن مساوی سیگنال ورودی بین خروجی هاست.

دوربین مداربسته چطور به سیستم آنتن مرکزی وصل می‌شود؟

سیستم مداربسته را نمی‌توان به صورت مستقیم به سیستم مداربسته متصل کرد. دلیل این امر متفاوت بودن نوع سیگنال‌های آن‌هاست. برای همسان کردن این دو سیگنال از وسیله‌ای به نام مدولاتور RF استفاده می‌کنند. امروزه برای سادگی بیشتر کار معمولا از مدولاتورهای فول باند RF برای اتصال دستگاه DVR به آنتن مرکزی استفاده می‌شود.

مدولاتور چطور باید متصل شود؟

نصب مدولاتور بسیار ساده است. در پایین می‌توانید تصویر یک مدولاتور فول باند را ببنید. مدولاتور دارای یک ورودی RF و یک خروجی RF و یک ورودی تصویر (Video In) و یک یا دو ورودی صدا (Audio In R and L) است.

آنتن مرکزی
مدولاتور فول باند RF
  1. خروجی تقویت کننده را باید به ورودی RF مدولاتور متصل کنید.
  2. ورودی تصویر DVR هم به Video In متصل خواهد شد.
  3. در صورت داشتن صدا در محل می‌توانید خروجی صدای DVR را نیز به Audio In مدولاتور متصل کنید.
  4. نهایتا خروجی RF را به اسپلیتر خود متصل می‌کنید.
  5. پس از روشن کردن دستگاه از طریق کلیدها و سون سگمنت موجود بر روی مدولاتور خواهید توانست کانال مورد نظر خود برای نمایش تصاویر دوربین مداربسته را انتخاب کنید.

استفاده از آنتن مرکزی برای دیدن تصاویر دوربین مداربسته چه مزایا و معایبی دارد؟

مزایا

  • سادگی: با استفاده از آنتن مرکزی برای دیدن تصاویر، تصاویر دوربین‌ها به صورت یکی از شبکه‌های تلویزیونی تبدیل خواهد شد. مشاهده تصاویر به این صورت برای افرادی که هیچ اطلاعات فنی یا کامپیوتری ندارند، به راحتی قابل انجام خواهد بود.
  • هزینه پایین: هزینه اتصال دوربین به سیستم آنتن‌مرکزی بسیار ناچیز و در حد خرید یک مدولاتور و تنظیم آن خواهد بود.

معایب

  • عدم امکان بازپخش تصاویر: متاسفانه با اتصال سیستم مداربسته به آنتن مرکزی شما امکان بازبینی تصاویر یا دسترسی به منوهای دستگاه را در محل نمایش آن‌ها نخواهید داشت.
  • رزولوشن پایین: با توجه به انتقال تصاویر دوربین‌ها به صورت PAL رزولوشن تصویر دوربین‌ها به شدت در محل نمایش کاهش خواهد یافت.

آیا میتوان NVR را نیز به آنتن مرکزی متصل کرد؟

بله، از طریق استفاده از تبدیل VGA به AV شما می‌توانید خروجی دیجیتال دستگاه NVR را به آنالوگ تبدیل کرده و از این طریق دستگاه دوربین‌ مداربسته تحت شبکه را به سیستم آنتن مرکزی متصل کنید. توجه داشته باشید که با توجه به انتقال آنالوگ دوربین‌ها تا محل نمایش روزولشن تصاویر آن‌ها به شدت کاهش خواهد یافت.

دیدگاهتان را بنویسید