31 فروردین ۱۳۹۸ شنبه

حفاظت و امنیت

بهترین آموزشگاه حفاظتی و امنیتی

عضویت

محدودیت دسترسی

برخی از محتوای سایت فقط برای اعضا قابل روئیت است. در قسمت بالا دکمه عضویت و ورود وجود دارد. اگر عضو سایت هستید دکمه ورود را بزنید و وارد سایت شوید. اگر هنوز عضو سایت ما نشده‌اید از دکمه عضویت استفاده نمایید و به جمع ما بپیوندید.

در این ساعت گروه حفاظت و امنیت مجموعه توصیه‌هایی درباره رانندگی در هنگام غروب را برای شما کاربران گرامی تهیه و تدوین کرده است. با ما همراه باشید…

رانندگی در هنگام غروب زیبای خورشید و مشکلات آن

رانندگی در هنگام غروب

با فرا رسیدن فصل زیبای بهار و تغییرات شبانه روز، خورشید مدت زمان بیشتری از روز در آسمان قرار می‌گیرد، همچنین نور خورشید در هنگام غروب نیز بیشتر سبب ایجاد اختلال در میزان دید و پرت شدن حواس رانندگان می‌شود. این امر را می‌توان عامل بسیاری از تصادفات در دو فصل بهار و تابستان بدانست.

از این رو لیستی از نکات مهمی که مدیر بخش استانداردهای رانندگی شرکت IAM Roadsmart، اقای ریچارد گلادمن، برای رانندگی ایمن‌تر در شرایطی که نور خورشید شدید می‌باشد، تهیه کرده است برای شما کاربران گرامی به شرح زیر آماده شده است:

مهم‌ترین نکات ایمنی برای رانندگی هنگام غروب خورشید:

  • اگر نور خورشید چشم شما را زد حتما سرعت خود را کم کنید و تا حد امکان تا زمان بهتر شدن از رانندگی دوری نمایید.
  • سمت بیرونی شیشه خودرو را از نظر شکستگی و خراش‌های روی آن بررسی نمایید و در صورت خرابی حتما آن را ترمیم کنید.
  • شیشه خودروی خود را هم از سمت داخل و هم از سمت بیرون به خوبی تمیز کنید. کثیف بودن شیشه می‌تواند خیلی سبب شدید شدن نور حاصل از تابش خورشید شود.
  • به یاد داشته باشید، زمانی که خورشید پشت سر شما در حال غروب است، شما دید خوبی دارید، اما احتمال دارد رانندگانی که از سمت مقابل در حرکت‌اند به درستی نتوانند شما را ببینند.
  • تیغه برف پاک‌کن کهنه خودرو را تعویض نمایید. حتما مطمئن شوید سیستم شستشوی خودرو به خوبی کار می‌کند و می‌تواند به خوبی حشرات تابستانی را از روی شیشه پاک کند.
  • یک پارچه تمیز برای از بین بردن کثیفی‌های داخلی شیشه به همراه داشته باشید.
  • از عینک پولاریزه استفاده کرده و حتما فراموش نکنید که پس از مدتی رانندگی به چشم‌های خود استراحت دهید. مخصوصا اگر دچار دوبینی هستید، به چشم شما پس از مدتی فشار زیادی وارد خواهد شد.
  • استفاده از نورگیر سقفی خودرو می‌تواند بسیار کمک کند. اگ به هر دلیلی این قطعه دچار خرابی شده است از تعمیر آن چشم پوشی نکنید.
دیدگاهتان را بنویسید