31 اردیبهشت ۱۳۹۸ سه شنبه

حفاظت و امنیت

بهترین آموزشگاه حفاظتی و امنیتی

عضویت

محدودیت دسترسی

برخی از محتوای سایت فقط برای اعضا قابل روئیت است. در قسمت بالا دکمه عضویت و ورود وجود دارد. اگر عضو سایت هستید دکمه ورود را بزنید و وارد سایت شوید. اگر هنوز عضو سایت ما نشده‌اید از دکمه عضویت استفاده نمایید و به جمع ما بپیوندید.

در این ساعت گروه حفاظت و امنیت اطلاعاتی کامل در مورد IR Cut را برای شما کاربران گرامی تهیه و تدوین کرده است. IRCut یک فیلتر دوربین‌ مداربسته است که برای ایجاد تصاویر بهتر بر روی لنز دوربین مداربسته نصب می‌شود. این فیلتر امواج نوری مزاحم را در طول روز از دوربین دور می‌کند. با ما همراه باشید…

وظیفه IR Cut چیست؟

دوربین‌های مداربسته دید در شب طوری ساخته می‌شوند که بتوانند به جز امواج نور مرئی امواج مادون قرمز یا IR را هم نمایش دهند. چنین قابلیت امکان دید در شب IR را برای دوربین فراهم می‌کند. دوربین در طول شب از طریق LEDهای مادون قرمز محیط را روشن کرده و تصاویر را در طول شب دریافت می‌کند.
اما این موضوع مشکلی را برای دوربین‌های مداربسته به وجود می‌آورد. در طول روز که دوربین نیازی به امواج مادون قرمز ندارد هم این امواج را جذب می‌کند. حجم امواج مادون قرمز در طول روز خیلی زیاد است و جذب آنها باعث می‌شود رنگ و نور بندی دوربین غیرطبیعی به نظر برسد. برای رفع این مشکل از فیلتر IRCut استفاده می‌کنند.

IR Cut چطور کار می‌کند؟

عملکرد این فیلتر بسیار ساده است. این فیلتر تنها اجازه عبور نور مرئی را می‌دهد و تمام امواج مادون قرمز محیط را جذب می‌کند. با فعال شدن فیلتر در طول روز امکان عبور نور مادون قرمز و رسیدن آن به چیپ تصویر دوربین وجود نخواهد داشت. در طول شب و زمانی که LEDهای IR دوربین فعال می‌شوند IRCUT غیرفعال می‌شود و امکان دیدن امواج مادون قرمز به وجود می‌آید.

IR cut
شکلی از فیلتر IR Cut و طریقه نصب آن
دیدگاهتان را بنویسید