31 اردیبهشت ۱۳۹۸ سه شنبه

حفاظت و امنیت

بهترین آموزشگاه حفاظتی و امنیتی

عضویت

محدودیت دسترسی

برخی از محتوای سایت فقط برای اعضا قابل روئیت است. در قسمت بالا دکمه عضویت و ورود وجود دارد. اگر عضو سایت هستید دکمه ورود را بزنید و وارد سایت شوید. اگر هنوز عضو سایت ما نشده‌اید از دکمه عضویت استفاده نمایید و به جمع ما بپیوندید.

در این ساعت گروه حفاظت و امنیت برای شما دوستان عزیز اطلاعاتی درباره دستگاه ضبط دوربین مداربسته را تهیه و تدوین نموده است. دستگاه ضبط کننده تصاویر دوربین مداربسته یکی از قسمت‌های اصلی سیستم مداربسته است. باید بدانید که روش‌های متفاوتی در ضبط تصویر دوربین‌ مداربسته وجود دارد که در این مطلب به همه آنها اشاره می‌‌کنیم.

دستگاه ضبط دوربین مداربسته

دستگاه ضبط دوربین مداربسته
دستگاه ضبط دوربین مداربسته

ضبط در سیستم مداربسته آنالوگ:

سیستم مداربسته آنالوگ شکل رایج سیستم‎های مداربسته است. معمولا در بسیاری از منازل، واحدهای تجاری و اداری از این سیستم استفاده می‌شود.
در سیستم مداربسته آنالوگ از روش‌های زیر برای ضبط تصاویر استفاده می‌شود:

  • دستگاه VCR: قدیمی‌ترین دستگاه ضبط تصاویر دوربین‌های مداربسته است. این دستگاه امروزه به طور کامل از رده خارج شده و جای خود را به DVR داده است.
  • دستگاه DVR: شکل جدیدتر و بسیار رایج از دستگاه ضبط دوربین‌های آنالوگ است. دستگاه DVR قابلیت‌های بسیار زیادی دارد و از ثبات بسیار بالایی برخوردار است.
  • کارت DVR: کارت‌های DVR نوعی وسیله دریافت تصاویر بر روی کامپیوتر هستند. این کارت‌ها بر روی مادربرد رایانه شخصی شما نصب شده و وظیفه DVR را برای شما انجام می‌دهند.

دستگاه‌های ضبط آنالوگ چطور ضبط می‌کنند؟

دستگاه‌های ضبط آنالوگ دوربین مداربسته روندهای کار متفاوتی دارند. در دستگاه‌های قدیمی مانند VCRها ضبط به صورت آنالوگ صورت می‌گرفت. یعنی تصاویر آنالوگ به وسیله دستگاه دریافت می‌شد و به صورت آنالوگ می‌ماند.
در دستگاه‌های امروزی ضبط به صورت آنالوگ انجام نمی‎شود. در DVRها و کارت‌های DVR ابتدا تصاویر به صورت دیجیتال در می‌آیند و سپس آنها به صورت دیجیتال در هارد دیسک ضبط می‌شوند.

ضبط در سیستم مداربسته دیجیتال

سیستم مداربسته تحت شبکه یا دیجیتال فرم حرفه‌ای‌تر از سیستم مداربسته است. این سیستم ضبط مشابهی با دستگاه‌های ضبط آنالوگ امروزی مانند DVR دارد.
در سیستم مداربسته دیجیتال ضبط به صورت‌های زیر انجام می‌شود:

  • دستگاه NVR: دستگاه NVR تشابه بسیار زیادی با DVR دارد. این دستگاه امکانات ساده‌ای را در سیستم مداربسته تحت شبکه به شما می‌دهد. البته استفاده از NVR در سیستم شبکه از بسیاری پیچیدگی‌های مرتبط با نصب می‌کاهد.
  • سرور شبکه: زمانی که از سرور سیستم مداربسته صحبت می‌کنیم، الزاما منظور یک سرور شبکه نیست. هر کامپیوتری اگر از خصوصیات سخت افزاری مناسبی برخوردار باشد، می‌تواند به عنوان سرور شبکه انتخاب شود. استفاده از سرور در سیستم مداربسته این امکان را به شما می‌دهد تا نرم افزارهای پیشرفته را برای راه اندازی دوربین‌های مداربسته شبکه خود به کار گیرید.
  • ضبط در SD کارت: برخی از دوربین‌های شبکه قابلیت نصب SD کارت در داخل خود را دارند. از این طریق شما می‌توانید تصاویر را برای مدتی بسیار محدود در داخل خود دوربین‌ مداربسته ذخیره سازی کنید.
دیدگاهتان را بنویسید