29 فروردین ۱۳۹۸ پنج شنبه

حفاظت و امنیت

بهترین آموزشگاه حفاظتی و امنیتی

عضویت

محدودیت دسترسی

برخی از محتوای سایت فقط برای اعضا قابل روئیت است. در قسمت بالا دکمه عضویت و ورود وجود دارد. اگر عضو سایت هستید دکمه ورود را بزنید و وارد سایت شوید. اگر هنوز عضو سایت ما نشده‌اید از دکمه عضویت استفاده نمایید و به جمع ما بپیوندید.

سوال ساده و همیشگی مشتریان دوربین مداربسته، “دوربین مداربسته چی بخرم؟”. پاسخ دادن به این سوال برای متخصصان این زمینه کار سختی نیست، اما پیش از پاسخ دادن به آن باید کمی در رابطه با شرایط و نیاز خود تحقیق کنید. با گروه حفاظت و امنیت همراه باشید.

انتخاب دروبین‌ مداربسته مناسب

چه چیزهایی را باید در مورد نیاز خودم مشخص کنم؟

شما باید پیش از مطرح کردن این سوال چند پارامتر اساسی را برای خودتان مشخص کنید. پس از مشخص شدن این پارامترها خواهید توانست به سادگی به این سوال پاسخ دهید. برای مشخص شدن این پارامترها سوالات زیر مطرح می‌شود:

  • چقدر می‌خواهید هزینه کنید؟
  • به چه کیفیت تصویری نیاز دارید؟
  • دوربین‌های مداربسته در محل شما، برایتان چقدر حساسیت دارند؟

حال به بررسی پاسخ‌های شما به هر سوال پرداخته می‌شود. اگر نمی‌توانید به یک یا چند سوال با دقت پاسخ دهید در ادامه شما را راهنمایی می‌کنیم.

چقدر می‌خواهید هزینه کنید؟

حداقل از یک شرکت لیست قیمت محصولات مداربسته یا پیش فاکتور دریافت کنید (دریافت لیست توصیه می‌شود). میزان هزینه برآورد شده خود را با میزان هزینه دوربین‌ها مقایسه کنید. در صورتی که هزینه دوربین‌ها با تعداد و برآورد هزینه شما تطابق ندارد، می‌توانید برندی ارزان قیمت‌تر را انتخاب کنید یا حتی سراغ دوربین‌های بدون برند بروید.

به چه کیفیت تصویری نیاز دارید؟

کیفیت تصویر دوربین مداربسته به عوامل مهمی وابسته است اما مهم‌ترین عامل شناخته شده تفکیک پذیری یا رزولوشن تصویر شماست. دوربین‌های مداربسته آنالوگ دارای محدودیتی نسبی در رزولوشن تصویر هستند که بزرگترین نقطه ضعف این دوربین‌ها محسوب می‌شود.
در صورتی که به رزولوشن تصویری بیش از ۰٫۵ مگاپیکسل نیاز داشته باشید باید از دوربین‌های مداربسته تحت شبکه یا IP استفاده کنید، که البته هزینه‌ها نصب شما را به نسبت بالا می‌برند. طبیعتا کیفیت و رزولوشن تصویر دوربین‌ها رابطه مستقیمی با قیمت آنها دارند و در زمان انتخاب کیفیت تصویر مورد نظر خود حتما باید محدودیت‌های مالی خود را نیز در نظر داشته باشید.

دوربین‌های مداربسته در محل شما، برایتان چقدر حساسیت دارند؟

میزان حساسیت شما بر روی عملکرد درست تجهیزات مشخص کننده برند دروبین‌ مداربسته است. هرچه شما از برند معتبرتری استفاده کنید میزان اطمینان شما از عملکرد درست تجهیزات بیشتر خواهد بود و البته باید هزینه بیشتری پرداخت کنید. برندهای معتبرتر همچنین دارای محصولات پیشرفته‌تری هم هستند که ممکن است تا حدی بر روی کیفیت تصویر دوربین‌ها هم موثر باشد اما الزاما استفاده از یک برند بسیار معتبر کیفیت تصویر شما را تضمین نخواهد کرد.
(برای اطلاعات بیشتر در این رابطه مقاله راهنمای انتخاب برند دوربین مداربسته را مطالعه کنید).

دیدگاهتان را بنویسید