04 اردیبهشت ۱۳۹۸ چهارشنبه

حفاظت و امنیت

بهترین آموزشگاه حفاظتی و امنیتی

عضویت

محدودیت دسترسی

برخی از محتوای سایت فقط برای اعضا قابل روئیت است. در قسمت بالا دکمه عضویت و ورود وجود دارد. اگر عضو سایت هستید دکمه ورود را بزنید و وارد سایت شوید. اگر هنوز عضو سایت ما نشده‌اید از دکمه عضویت استفاده نمایید و به جمع ما بپیوندید.

در این ساعت گروه حفاظت و امنیت برای شما دوستان عزیز اطلاعاتی درباره انواع دکل دوربین مداربسته تهیه و تدوین کرده است. برای مشاهده این مطالب در ادامه با ما همراه باشید…

دکل دوربین مداربسته

دکل‌های دوربین‌ مداربسته تجهیزاتی هستند که معمولا برای افزایش برد دید دوربین، کاهش دسترسی آن‌ها و یا ایجاد زاویه دید مناسب از آن‌ها استفاده می‌شود. در این مطلب به بررسی انواع متفاوت دکل دوربین مداربسته می‌پردازیم.

جنس دکل دوربین مداربسته

جنس دکل‌های دوربین مداربسته با توجه به کاربری و محدودیت‌های قیمت آن می‌تواند متفاوت باشد. دکل‌های دوربین مداربسته معمولا از جنس آهن با روکش گالوانیزه یا بدون روکش هستند. اما در شرایط خاص دکل می‌تواند از جنس آلمینیوم یا آلیاژهای آن نیز باشد.

از آنجایی که استفاده از آهن گالوانیزه ساخت دکل را پر هزینه می‌کند در صورتی که دکل در محیط غیرمرطوب مورد استفاده قرار گیرد می‌توان دکل را از جنس آهن سیاه نیز ساخت. توجه داشته باشید که دکل بدون روکش حتما باید پس از سخت و پیش از نصب با روکش ضد زنگ و سپس رنگ پوشانده شود. استفاده از دکل‌های غیر گالوانیزه برای ارتفاع بیش از ۴ متر توصیه نمی‌شود.

انواع دکل دوربین مداربسته

دکل مکعبی:

این دکل‌ها معمولا توسط قوطی یا پروفیل‌های آهنی ساخته می‌شوند. با توجه به ساده بودن ساخت این نوع دکل‌ها، هزینه ساخت آن‌ها بسیار کم است. استفاده از دکل‌های مکعبی ساخت دستک برای دکل را بسیار ساده می‌کند. این دکل‌ها معمولا شکل L یا T شکل دارند. از آنجایی که دکل‌های مکعبی مقاوت کمی نسبت به فشارهای فیزیکی دارند و پروفیل‌های آهن در اندازه تا ۶ متر تولید می‌شوند، استفاده از این نوع دکل‌ها تنها با ارتفاع تا ۶ متری رایج است.

انواع دکل دوربین مداربسته
دکل مکعبی دوربین مداربسته

دکل لوله‌ای:

این دکل‌های معمولا از لوله‌های سیاه یا گالوانیزه آهن ساخته می‌شوند. ساده بودن ساخت این دکل‌ها استفاده از آنها را بسیار رایج کرده. مقاوت این دکل‌ها نسبت به فشارهای فیزیکی و باد با توجه به شکلشان به مراتب بیشتر از دکل‌های مکعبی است اما ساخت آن به صورت L شکل یا T شکل تا حدی پیچیده‌تر خواهد بود. ساخت این دکل‌ها معمولا تا ارتفاع ۱۰ متری رایج است.

Tur Poles2
دکل لوله‌ای دوربین مداربسته

دکل چند وجهی:

دکل‌های چند وجهی نوع حرفه‌ای دکل‌های مداربسته محسوب می‌شوند. این دکل‌ها از ترکیب سازه‌های کوچک جوش داده شده ساخته شده‌اند که معمولا قاعده‌ای ۶ یا ۸ وجهی دارند. ساختار عمودی دکل به صورت یک مخروط است که مقاومت فیزیکی آن را نسبت به باد و ضربات فیزیکی به شدت افزایش می‌دهد. این دکل‌ها همچنین به انواع شکل و ساختار ساخته می‌شوند و محدودیتی از این نظر ندارند. هزینه ساخت دکل‌های چند وجهی معمولا به مراتب بالاتر از دکل‌های لوله‌ای و مکعبی است.

انواع دکل دوربین مداربسته
دکل چند وجهی دوربین مداربسته

دکل ماژولار:

دکل‌های ماژولار که شباهت زیادی به دکل‌های مخابراتی دارند برای شرایط بادخیز مورد استفاده قرار می‌گیرند. این دکل‌ها مقاوت فیزیکی بسیار بیشتری نسبت به باد دارند اما نسبت به ضربات فیزیکی آسیب پذیر هستند.

Mod poles
دکل ماژولار دوربین‌ مداربسته
دیدگاهتان را بنویسید