04 اردیبهشت ۱۳۹۸ چهارشنبه

حفاظت و امنیت

بهترین آموزشگاه حفاظتی و امنیتی

عضویت

محدودیت دسترسی

برخی از محتوای سایت فقط برای اعضا قابل روئیت است. در قسمت بالا دکمه عضویت و ورود وجود دارد. اگر عضو سایت هستید دکمه ورود را بزنید و وارد سایت شوید. اگر هنوز عضو سایت ما نشده‌اید از دکمه عضویت استفاده نمایید و به جمع ما بپیوندید.

ھمانطور که اطلاع دارید که برای دخیره سازی تصاویر دوربین‌ مداربسته در سیستم ھای دیجیتال به ھارد نیاز داریم. ھر چه تعداد دوربین ھای یک DVR بیشتر باشد، نیاز به ھارد بیشتری داریم. ھمچنین کیفیت ذخیره سازی و مدت زمان مورد نیاز، تعداد و حجم ھاردھا را تعیین میکند. البته در سیستم ھای جدید از فرمت ھایی برای دخیره سازی استفاده میشود که تصاویر دوربین مداربسته فضای کمتری از ھارد را اشغال کند. باید در نظر داشته باشیم که اکثر سیستم ھای مداربسته جدید به ھمراه برد صدا یا ھمان میکروفن نصب میشود و صدای محیط نیز مقداری از فضای ھارد را اشغال میکند.

در بعضی از موارد ، مصرف کننده به علت گرانی ھارد توانایی خرید مقدار زیادی ھارد را ندارد و یا اینکه DVR خریداری شده بیش از یک یا دو ھارد یک ترابایت را پشتیبانی نمیکند و کاربر نیاز به مدت دخیره سازی بیشتری دارد. در این حالت، میتوان با تغییراتی در چند معیار زیر مقدار ذخیره سازی را ٢ تا ٣ برابر افزایش دھیم.

 1. موشن سیستم را کم کنیم:
  حتما میدانید که در دی وی آر ھا ذخیره سازی را میتوان بر حسب حرکت انجام داد. یعنی اگر در محیط ھیچگونه حرکتی نبود، فضایی ھم از ھارد اشغال نشود. این حرکت بر حسب مقدار قابل تعریف است. مثلا از عدد یک تا ده را میتوانید انتخاب فرمایید. ھر چه عدد را کوچکتر انتخاب نمایید، سیستم کمتر به حرکت واکنش نشان میدھد و ھر چه عدد به ١٠ نزدیکتر باشد، دوربین مداربسته شما در واقع به کوچکترین حرکت ھم حساس بوده و ذخیره سازی انجام میدھد.
 2. تعداد فریم ھا در ثانیه را کم کنیم:
  در یک سیستم دی وی آر، معمولا ٢۵ فریم در ھر ثانیه از تصویر دوربین مداربسته دخیره می شود، اگر فریم ھا در ھر ثانیه را کم کنیم، مثلا ١٠ فریم در ھر ثانیه ذخیره نماییم، در زمان بازبینی تصاویر متحرک نرمی کمتری در حرکت دارند و ھر چه سرعت تصویر جسم بیشتر باشد این قضیه محسوس تر است. اما در عوض ھارد شما دو برابر حالت عادی تصویر دوربین ھای مداربسته را دخیره میکند.
 3. فرمت دخیره سازی را تغییر دھیم:
  ھر دستگاه با فرمت ھای مختلفی دخیره سازی را میتواند انجام دھد mpeg-4 h-264 avi و… میتوانید فرمتی را انتخاب کنید که کمترین فضای ھارد را اشغال مینماید.
 4. سایز تصویر را کوچک نماییم:
  مثلا از سایز ١٠٢۴*٧۶٨ به سایز ٨٠٠*۶٠٠ یا سایز ھای دیگر تغییر دھیم. البته در زمان بازبینی تصویر به شما کوچک نمایش داده میشود و در صورتی که آنرا بزرگ کنید کمی از کیفیت کاسته میشود.
دیدگاهتان را بنویسید