01 خرداد ۱۳۹۸ چهارشنبه

حفاظت و امنیت

بهترین آموزشگاه حفاظتی و امنیتی

عضویت

محدودیت دسترسی

برخی از محتوای سایت فقط برای اعضا قابل روئیت است. در قسمت بالا دکمه عضویت و ورود وجود دارد. اگر عضو سایت هستید دکمه ورود را بزنید و وارد سایت شوید. اگر هنوز عضو سایت ما نشده‌اید از دکمه عضویت استفاده نمایید و به جمع ما بپیوندید.

در این ساعت گروه حفاظت و امنیت برای شما دوستان عزیز مجموعه اطلاعاتی درباره دوربین مداربسته ثابت را تهیه و تدوین نموده است. اصطلاح دوربین مدار بسته ثابت معمولا در مقابل اصطلاحات دوربین گردان یا زوم‌دار مورد استفاده قرار می‌گیرد. همانطور که از نام این دوربین‌ها مشخص است این دوربین‌ها امکان تغییر زاویه یا جهت دید را بدون دخالت مستقیم فیزیکی ندارند.

با ما همراه باشید…

دوربین مداربسته ثابت

دوربین مداربسته ثابت

کاربرد دوربین‌های مدار بسته ثابت

کاربرد این نوع دوربین‌ها به مراتب وسیع‌تر از دیگر انواع دوربین‌ مداربسته است. بیشتر انواع دوربین‌های مداربسته زیر مجموعه‌ای از دوربین‌های مداربسته ثابت هستند.
دوربین‌های مداربسته ثابت برای تمامی کاربری‌های مرتبط با نظارت و امنیت مورد استفاده قرار می‌گیرند. استفاده از دوربین‌های گردان تنها در مکان‌هایی رایج است که برای حرکت و کنترل دوربین‌ها اپراتوری در محل حضور داشته باشد.

بررسی دوربین‌های مدار بسته ثابت از لحاظ هزینه:

گرچه انواع بسیار متفاوتی از این دوربین‌ها وجود دارند، اما به صورت کلی هزینه دوربین‌های ثابت به مراتب کمتر از دوربین‌های گردان یا زوم دار است. شاید یکی از اصلی‌ترین دلایل محبوبیت این دوربین‌ها هم همین موضوع باشد.

معایب و مزایای دوربین های ثابت:

نقطه ضعف بزرگ دوربین‌های مداربسته ثابت زاویه دید محدود آنهاست. معمولا برای پوشش دادن زوایای بالا مجبور خواهیم بود تعداد زیادی دوربین مداربسته ثابت استفاده کنیم که این موضوع معمولا برای کاربران قابل قبول نیست.
در کنار این موضوع دوربین‌های ثابت دارای دو حسن بزرگ هستند. اول هزینه پایین‌تر این دوربین‌هاست و دوم تعمیر نگهداری به مراتب کمتر این دوربین‌ها. با توجه به عدم وجود قسمت‌های متحرک در دوربین‌های ثابت این دوربین‌ها خیلی کمتر خراب می‌شوند یا نیاز به نگهداری دوره‌ای ندارند.

دیدگاهتان را بنویسید